Jak v Třinci poskládat obranu? Tento problém v současné době asi nejvíce tíží mysl trenéra druholigových fotbalistů FC Hradec Králové Luďka Klusáčka. Její pilíř, kapitán Radim Wozniak, totiž v předcházejícím kole se Sokolovem viděl čtvrtou žlutou kartu a čeká ho nucená jednozápasová pauza. Bitva o veledůležité body vypukne na moravskoslezském poli v sobotu dopoledne, přesněji řečeno v 10.15 hodin.
Třinec je sice poslední, a ač dosud nasbíral pouhých osm bodů, nejedná se rozhodně o podprůměrný tým. Svědčí o tom především jeho úspěšná pouť Pohárem ČMFS. Po výhře nad favorizovanou Mladou Boleslaví postoupil už do čtvrtfinále! Před týdnem zabral také v soutěži, když zvítězil na hřišti pražské Dukly a oživil tak naděje na záchranu. „Sám jsem se přesvědčil, že se nejedná o mužstvo, které by mělo okupovat spodek tabulky. V poli se prezentuje slušným herním projevem, slabinou je však střílení branek. Hlavně proto je Třinec momentálně poslední,“ říká Klusáček. Je to tak. Vždyť sobotní soupeř „votroků“ zaznamenal ve čtrnácti utkáních pouhých sedm gólů (!).
Hradec cestuje na sever Moravy už o den dříve. I z toho je znát, že nehodlá vůbec nic podcenit. „Potřebujeme vyhrát a udržet se tak v kontaktu se špičkou tabulky,“ předesílá kouč. Východočechům hraje do karet i skutečnost, že v závěrečném podzimním kole na sebe narazí Příbram a Slovácko, tedy první dva týmy tabulky. Minimálně jeden z nich bude tratit, a toho je potřeba využít. „Nálada se po výhře se Sokolovem zvedla. Absence Wozniaka je však nepříjemná. Ještě nejsem úplně rozhodnutý, kdo ho nahradí.“
Pro „votroky“ netypický dopolední termín Klusáček za handicap nepovažuje. „V týdnu také občas ráno trénujeme, takže v tom problém nevidím,“ předesílá. Až na Wozniaka odcestuje do Třince kompletní kádr, tedy i uzdravený Šmerda.
Předpokládaná sestava: Podhajský – Pospíšil, Vít, Filip, Čupr – Šmerda, Černý, Bouška, Gavula – Pilař, Munster.