Tehdy druholigoví fotbalisté FC Hradec Králové uhráli na horké moravské půdě remízu 0:0 a brankář JIŘÍ LINDR, který ve čtvrtek oslavil dvaadvacáté narozeniny, patřil díky spolehlivým zákrokům k nejlepším hráčům na hřišti.

Máte za sebou vydařený vstup do sezony. Navázat na tříbodový zisk ve Fulneku by jistě nebylo špatné…
Byla by to samozřejmě paráda. S Karvinou to výsledkově vyšlo, ale herně to ještě nebylo ono. Budeme se snažit chyby, kterých jsme se dopustili, odstranit. Ve Fulneku se pokusíme vyhrát, protože chceme v tabulce zůstat nahoře.

Určitě se dá očekávat, že v brance budete mít mnohem víc práce než tomu bylo s Karvinou…
Pravděpodobně ano. Fulnek je na vlastním hřišti velmi silný. Opírá se o zkušené fotbalisty typu Slončíka a Vajdy. Každopádně nás čeká úplně jiný zápas než s Karvinou. Útočnou hru samozřejmě opustit nesmíme, ale na obranou fázi budeme muset myslet zřejmě víc.

Vloni na podzim jste ve Fulneku udržel čisté konto. Byla z toho nakonec bezbranková remíza. Může být tento zápas v něčem poučný?
Ve Fulneku je menší stadion a diváci na něm dokáží vytvořit bouřlivou atmosféru. Domácí většinou vsadí na nátlakovou hru. S tím se musíme vyrovnat. Vloni se nám to povedlo a nakonec jsme tam mohli i vyhrát.

Fulnek naznačil své útočné kvality už v úvodním kole v Jihlavě, kde dokázal dvakrát skórovat. Čím by měl Hradec nebezpečného protivníka zaskočit?
V kádru soupeře figurují z velké části starší, zkušenější hráči. Platit by na ně měl pohyb, rychlost a hlavně přesná kombinační hra.

V brance jste dostal přednost před mnohem zkušenějším Karlem Podhajským. Překvapilo vás to?
Hlavně mě to potěšilo a jsem za to moc rád. Myslím si, že s Karlem tvoříme dobrou dvojici. Trenéři se stejně jako pro mě mohli rozhodnout pro Karla. Akceptoval bych to. Karel je kvalitní gólman a v přípravě se mu také dařilo.

Ve čtvrtek jste oslavil dvaadvacáté narozeniny. Na co se spoluhráči mohou těšit v kabině?
Na dobré občerstvení. Ale samozřejmě až po zápase ve Fulneku.

A speciální prémii za výhru nevypíšete?
Občerstvení musí klukům stačit. (směje se)