Od koho jste se poprvé dozvěděl tu příjemnou zprávu, že vaše jméno figuruje v nominaci na Skotsko?
Napsal mi to spoluhráč Tomáš Hašler. Zpočátku jsem mu moc nevěřil a odpověděl mu, že to je dobrej vtip. Pak ale vyšlo najevo, že měl pravdu.
Překvapil vás zájem trenéra Lavičky? Přeci jen jste toho ve druhé lize ještě tolik neodchytal?
Potěšilo mě to moc. Pan Lavička mi sice minulý týden volal, ale jenom mně sdělil, že bych měl být v širší nominaci. Že bych jel už na první přípravný zápas do Skotska, s tím jsem opravdu nepočítal.
Co pro vás osobně znamená reprezentační dres? Svým způsobem je to posun v kariéře jako hrom…
Je to pro mě hlavně úplně něco nového. Nikdy jsem v žádném reprezentačním výběru nebyl. Každopádně si velmi považuji, že jsem v týmu s kluky, kteří vybojovali stříbro na mistrovství světa v Kanadě, nebo s těmi, co si zahráli na mistrovství Evropy jedenadvacítek v Holandsku.
Dá se tedy hovořit o splnění fotbalového snu?
Pro mě byl už splněný sen, když jsem mohl chytat za Hradec druhou ligu. Reprezentace je nyní ještě o něco výš.
Trenér Lavička nominoval mezi tyče také Švengra z Krče a slávistu Diviše. Jaká je podle vás šance zabydlet se v týmu natrvalo?
Záležet bude samozřejmě na výkonech v přípravných utkáních. V nich se rozhodne, kdo bude jednička. Každopádně jsme nyní všichni na stejné startovní čáře.
Síla nové jedenadvacítky by měla být velká, vždyť jádro tvoří stříbrní hráči z MS v Kanadě. Souhlasíte?
Bylo by dobré, kdyby kluci navázali na výkony ze šampionátu. Jsou tam ale i další hráči, kteří pravidelně nastupují v první lize. Třeba Fillo, Švec či Rajtoral. Kéž by se tomuto výběru povedlo něco podobného jako předešlým jedenadvacítkám.
V pondělí odlétáte do Skotska. Na ostrovech fanoušci chodí v hojném počtu. Myslíte, že bude zaplněn i krásný stadion ve Falkirku?
Fotbal je tam vskutku ohromně populární a výjimkou nejsou ani zápasy mládežnických reprezentací. Potvrdil mi to spoluhráč Honza Filip, který hrál v Anglii se sedmnáctkou a přišel na ně skoro plný dům. Každopádně se na tu atmosféru moc těším.