V sousedském utkání fotbalové CK Votrok IV. třídy B mezi Sokolem Lovčice B a Sokolem Nepolisy B (4:2) vstřelil domácí Jakub Lisa čistý hattrick během prvního poločasu, čímž výrazně přispěl k výhře svého týmu. Okresní fotbalový svaz ho díky tomu zvolil borcem uplynulého kola.

Kdy a kolik branek jste nejvíce vstřelil v jednom střetnutí?
Nejvíce gólů v jednom utkání jsem vstřelil ještě za žáky a dorost, ale přesně nevím, kdy to bylo. Loni za B tým jsem dával čtyři góly Lhotě pod Libčany.

Vaše tři branky během osmatřiceti minut první půle rozhodly o výhře s Nepolisy B. Jak jste se prosazoval?
První branka padla po individuální akci spoluhráče Míry Císaře, který obešel obránce i gólmana. Jeho následnou přihrávku jsem už jen levačkou uklidil do prázdné brány. Druhý gól padl po přihrávce za obranu. Povedeným lobem jsem přehodil vyběhnuvšího brankáře, opět mi přihrával Císař. A i třetí jsem dal znovu po akci Císaře. Ten se dobře uvolnil na pravé straně a pěkně to dal „pod sebe". Já si míč zpracoval, udělal ještě kličku a z bezprostřední vzdálenosti vystřelil.

Měl jste i další šance?
Ještě jsem dvakrát střílel, ale s tím si brankář poradil.

Jaká atmosféra byla v domácí kabině po prvním poločase, kdy jste vedli 3:0?
Atmosféra v kabině byla vynikající, zvláště po předchozím debaklu v Syrovátce, kde jsme se nesešli. Přesvědčivě se vedlo, já byl spokojený, a tak jsem dal příležitost dalšímu hráči z lavičky.

A po zápase?
Po utkání zavládla spokojenost. Bylo to docela dobré utkání, Nepolisy nebyly posílené o hráče A týmu, takže se hrálo vyrovnaně a bezstarostně.

V letošním soutěžním ročníku jste zatím zaznamenal osm gólů. Vzpomenete si, že byste v minulosti dal více?
V minulých sezonách jsem vstřelil určitě více gólů. Přesnou statistiku si nevedu, ale bylo to mezi patnácti až dvaceti góly. To jsem však odehrál více utkání. Hlavně kvůli pracovnímu zaneprázdnění byl toto můj teprve třetí zápas na jaře.

Přibližte vaši kariéru.
Od žáků jsem v Lovčicích. S dorostem jsem hrál krajskou soutěž, a protože mi asi chyběla i větší ctižádost, nyní hraji většinou za B mužstvo.

Jaké jsou vaše fotbalové cíle?
Žádné velké cíle si nedávám, jak už jsem se zmínil, hlavně z pracovních důvodů. Spokojenost zavládne, když budu hrát v Lovčicích. A pokud se mi podaří vstřelit sem tam nějaký gól, udělám radost nejen sobě, ale jistě i divákům.

Kam byste čtenáře pozval na fotbal o víkendu?
Pozvánka patří na nedělní duel Kobylice B – Lovčice B.

Lubomír Douděra