Vzpomenete si, kdy naposled jste vyběhl k soutěžnímu utkání proti Pardubicím?
Jééé. (zasměje se) To je záludná otázka. Musel bych pátrat v archivu. Už je to hodně dlouho. Pardubice se pak přestěhovaly do Sokolova. Takže nevím, jak dlouho to může být, dejme tomu šest sedm let. Ale to je jenom můj hrubý odhad, nedokážu to přesně říct.

Měli jste s „perníkáři" kladnou bilanci?
Řekl bych, že proti Pardubicím se nám dařilo. Jestli si dobře vzpomínám, tak poslední soutěžní zápas jsme dokonce i vyhráli.

Momentálně žijete v Jaroměři, takže nejste přímo Hradečák. Přesto co ve vás vyvolávají zápasy Hradec versus Pardubice?
Ve mně osobně to nevyvolává nic, pro mě je to zápas jako každý jiný. I když ze všech stran slyším, že to je velmi důležité utkání a musíme za každou cenu Pardubice porazit. Myslím, že to je prostě zápas, v němž chce člověk zvítězit a urvat tři body.

Máte za sebou letní přípravu. Povězte, jaká byla? Cítíte se po ní dobře?
Příprava byla samozřejmě náročná, stejně jako ty předešlé. Na druhou stranu tentokrát bylo zařazených více věcí s míčem. Bylo to tedy zábavnější. Momentálně se cítím dobře, fyzicky jsem připravený. Spíše uvidíme, co s námi v neděli udělá teplo.

Máte z něho obavy?
Samozřejmě, protože si myslím, že hrát v pětatřiceti až čtyřiceti stupních, je nesmírně náročné. Z tohoto hlediska se zápas měl posunout na pozdější hodinu. Ale bohužel hraje se od pěti a my to budeme muset zvládnout. Podmínky budou pro oba týmy stejné. Budeme muset makat tak jako tak.

Je mančaft připravený od úvodního kola bojovat o okamžitý návrat do ligy, jak se deklarovalo?
Připraveni určitě jsme, ale všechno záleží na tom, jak se nám od začátku bude dařit. Já osobně věřím, že hned od úvodu budeme prokazovat kvalitu, která v našem mužstvu určitě je. Budeme chtít hrát co nejvíce nahoře. Po třicátém kole si pak řekneme, jestli jsme ten cíl splnili nebo ne.

Poslední výsledky Pardubic budí trochu respekt. Vnímáte to v kabině podobně?
Bavíme se o tom. V přípravě ani jednou neprohrály. Určitě to sledujeme. Osobně jsem Pardubice sledoval i v minulé sezoně ve druhé lize. V podstatě jsem jim držel palce, aby se jim dařilo a vyhrávaly. Nicméně momentálně hrajeme stejnou soutěž, takže si přeji, abychom byli lepší.

Očekáváte prvoligovou atmosféru?
Pevně doufám, že si lidé čas udělají, i když bude obrovské horko a každý určitě bude na chatě nebo na koupališti. Přesto věřím, že přijde hodně lidí. Myslím si, že by se to mohlo rovnat i prvoligové návštěvnosti.