Sídlo Fotbalové asociace České republiky hostilo los 3. kola MOL Cupu. Provedli ho spolu předseda FAČR Petr Fousek a ambasador letošního ročníku domácího poháru Jan Koller.

Z východočeského regionu se los týkal už pouze dvou týmů, které v soutěži zůstaly – prvoligového FC Hradec Králové a třetiligového FK Chlumec nad Cidlinou. A shodou okolností je dvě persony českého fotbalu nalosovaly přímo proti sobě s tím, že výhodu domácího prostředí bude mít celek nastupující v B skupině České fotbalové ligy.

V sídle FAČR v Praze na Strahově se losovalo 3. kolo MOL Cupu.V sídle FAČR v Praze na Strahově se losovalo 3. kolo MOL Cupu.Zdroj: FAČR„Tenhle pikantní souboj bude atraktivní pro celý region. Je to velké derby a lze očekávat vysokou návštěvu,“ poznamenal nejlepší střelec historie české reprezentace Jan Koller.

Pro chlumecký tým i celé město půjde o velký svátek, neboť dorazí celek z FORTUNA:LIGY. Naopak Votroci se po delším čase budou moci ukázat fanouškům ve svém rajónu, neboť domácí prvoligové zápasy hrají až ve více než osmdesát kilometrů vzdálené Mladé Boleslavi.

Chlumec nejprve v prvním kole zvítězil na půdě divizních Velkých Hamrů 4:2 a v dalším dějství uspěl na trávníku rovněž divizního Ústí nad Orlicí v poměru 1:0. Hradecké mužstvo naskočilo až do druhého kola a v něm si otevřelo střelnici v Čáslavi, kde domácímu divizionáři nasázelo jedenáct branek!

Úředním dnem třetího kola MOL Cupu je středa 19. října s časem výkopu v 15 hodin, kluby se však ještě mohou dohodnout na jiném termínu.

Los 3. kola MOL Cupu

TJ Slovan Velvary – FC Baník Ostrava
FC Hlučín – FC Viktoria Plzeň
TJ Spartak Soběslav – MFK Karviná
TJ Jiskra Domažlice – AC Sparta Praha
SK Zápy – SK Sigma Olomouc
FK Frýdek-Místek – FC Slovan Liberec
FK Chlumec nad Cidlinou – FC Hradec Králové
FK Jablonec – MFK Vyškov
FK Dukla Praha – SK Slavia Praha
SK Dynamo České Budějovice – FC Sellier & Bellot Vlašim
FK Mladá Boleslav – 1. SK Prostějov
FC Trinity Zlín – FC Vysočina Jihlava
Bohemians Praha 1905 – FK Třinec
FK Viagem Příbram – FK Teplice
1. FC Slovácko – FK Varnsdorf
FC Silon Táborsko – FC Zbrojovka Brno