Trofej tohoto druhého nejstaršího pravidelného fotbalového turnaje na území Čech a Moravy obhajoval účastník zlínského krajského přeboru FK Luhačovice, který vyhrál všechna svoje utkání, aniž by jedinkrát inkasoval. Luhačovice v sobotu vyhrály skupinu A před Klimkovicemi , domácím týmem a Velichovkami. Ve finále potom měly za soupeře téměř tradičně tým z jičínského okresu – tentokrát to ale nebyly Lázně Bělohrad, ale Železnice, která brankou Miky zvítězila v rozhodujícím vzájemném utkání 1:0 a vyhrála skupinu B právě před Bělohradem, Mšeným – lázněmi a Janskými Lázněmi.

Další výsledky našich týmů: Železnice – Mšené-lázně 1:0, Železnice - Janské Lázně 8:0, L.Bělohrad – Janské Lázně 7:0 a Mšené - lázně 1:0. Finále ovládly zkušenější Luhačovice, když porazily Železnici 2:0. Zápas o bronz mezi Lázněmi Bělohrad a Klimkovicemi skončil 1:1 a v penaltách byli šťastnější zástupci našeho okresu.

Příští rok se pořadatelství přesune do nedalekých Velichovek a poté budou mít další dva roky příležitost sledovat tento zajímavý turnaj příznivci fotbalu v jičínském okrese – 2021 v Železnici, o rok později potom v Lázních Bělohradu.

Pavel Kozák