HOKEJ: SEDMÝ ZÁPAS

Měli nůž na krku, ale nevzdali se. Hokejisté vyhráli šestý zápas čtvrtfinále play off v Liberci 2:1. Proto se dnes od 17.20 budev Hradci konat velké vyvrcholení série – sedmé utkání. Kdo s koho, o to půjde ve válce mezi Lvy a Bílími Tygry.

„Nevypadalo to s námi úplně dobře, ale teď jsme zpátky ve hře. Uvidíme, kdo bude lepší,“ pronesl hrdina Radek Smoleňák.

Obr s vymlácenými zuby rozhodl střet v Liberci dvaatřicet vteřin před koncem třetí třetiny. „Bylo zásadní, že jsme využili dvě přeislovky,“ řekl kouč Václav Sýkora. „Kouky to tam nahulákal a já jsem se tam nějak motal,“ popsal svoji teč nezaměnitelně Smoleňák.

Hradec vylepšil nejen přesilovky, ale především poprvé v sérii dal první branku souboje. Mountfield nesrazilo ani vyrovnání.

„Hráči ukázali, že to hodně chtějí a jdou si za tím,“ liboval si Sýkora.

„Hradec byl lepší, zasloužil si výhru,“ okomentoval zápas expert ČT a olympijský vítěz z Nagana Martin Procházka.

To je dobré vysvědčení pro ultimativní pondělní střet. „Pocitu vítězství se nic nevyrovná,“ naznačil Smoleňák, co chce zažít.

FOTBAL: ZBYTEČNÉ NERVY

Vedli, ve druhé půli měli pět tutových (!!!) šancí. Jenže nedali. „A klepali jsme se až do konce,“ přiznal po druholigovém duelu v Pardubických kouč Karel Havlíček. „Měl jsem dát gól, ale naštěstí jsme to zvládli,“ říkal útočník Jan Pázler, jeden z těch, kteří neproměnili.

Ano, tým nakonec vedení udržel a je vládcem východních Čech. Vyhrál totiž obě derby v sezoně, to podzimní 2:1. Sobotní zápas rozhodl po půlhodině hry záložník Petr Schwarz.

„Bylo to vyhecované. Na soupeři bylo vidět, že chce vyhrát, že s námi nemá dobrou bilanci,“ připomněl, střelec, že Hradec od roku 2012, kdy se Pardubice vrátily do druhé ligy, neprohrál ani jedno derby.

Tentokrát přitom domácí byli za favorita. V tabulce jsou výš, Votroci navíc přijeli po selhání na Žižkově. „Řekli jsme si, že to takhle dál nejde. Šli jsme do tohos jiným nasazením než na Žižkově,“ všiml si Schwarz.

„Hradec vyhrál zaslouženě,“ uznal pardubický trenér Jiří Krejčí.