Po nepovedeném vstupu do kvalifikační skupiny I, kdy ve třech duelech získala jednadvacítka pouhé dva body, musí zabrat. Prostředí v Hradci Králové pro ni rozhodně není nové. Už v listopadu na soutoku Labe a Orlice sehrála dva duely. Nejprve v modelovém utkání vyzvala v areálu na Bavlně prvoligové Votroky. V nové aréně pak v rámci přípravy přehrála Slovensko 2:1. Tehdy dorazilo 4568 diváků, teď se v boji o důležité body očekává ještě vyšší návštěva.

Václav Sejk v první půli proti Severnímu Irsku dvakrát rozvlnil síť a dal tak zápasu jasný ráz.
Lvíčata v generálce na boj o Euro nedala Severnímu Irsku šanci

„Věřím, že přijde dost fanoušků a poženou nás za úspěšným výsledkem. Je to velký rozdíl, když hrajeme před zaplněným stadionem než před pár desítkami lidí. Je fantastické, že takové stadiony v České republice vyrůstají a lidi na ně chodí, pak se hraje mnohem lépe,“ říká kapitán Lvíčat Václav Sejk.

Jednadvacetiletý forvard, který je na hostování ze Sparty v nizozemském druholigovém týmu Roda JC, ukázal svoje kvality na východě Čech už v minulém týdnu. V přípravném zápase, jež se hrál v Pardubicích proti Severnímu Irsku, zaznamenal dvě trefy a mančaftu pomohl k výhře 3:1. „Věřím, že všechno dobré i špatné ze zápasu s Irskem využijeme do zápasu s Islandem v náš prospěch,“ doufá rodák z Děčína.

Václav Sejk v první půli proti Severnímu Irsku dvakrát rozvlnil síť a dal tak zápasu jasný ráz.Václav Sejk v první půli proti Severnímu Irsku dvakrát rozvlnil síť, teď se pokusí skórovat i proti Islandu.Zdroj: FB/Česká fotbalová reprezentace

Lvíčata mají Islandu co vracet. V polovině září s ním prohráli v hlavním městě Reykjavíku 1:2. Soupeř dal tehdy vítěznou branku v 94. minutě. „O tom, že jsme ztráceli body v závěrech, víme. Tým je ale nyní mentálně silnější hlavně díky tomu, že mnohem víc hráčů hraje pravidelně ve svých klubech. To je naše současná hlavní výhoda a silná stránka,“ nemá obavy Sejk.

V listopadu jednadvacítka hostila v Malšovické aréně Slovensko.
Lvíčata se znovu představí v Hradci, tentokrát už o důležité body. Co vstupenky?

Česko je v tabulce, ve které jsou kromě Islandu i Wales, Dánsko a Litva, až na předposledním místě. Pro zachování postupových nadějí tak v úvahu přichází pouze výhra. „Hlavní motivace je dostat se na Euro. Věříme, že je porazíme a postupně budeme stoupat tabulkou výš. Hlavně musíme začít sbírat body i v dalších zápasech,“ má jasno Sejk.

ME DO 21 LET - KVALIFIKACE, SKUPINA I

1. Wales U21     6 3 2 1 10:8 11

2. Dánsko U21   4 2 2 0 6:4 8

3. Island U21    3 2 0 1 3:2 6

4. Česko U21    3 0 2 1 2:3 2

5. Litva U21      4 0 0 4 4:8 0