V zítřejší podzimní derniéře si „votroci“ alespoň trošičku mohou napravit reputaci a částečně udobřit fanoušky. Musí však porazit Fulnek, krčící se na samém dně tabulky. Zápas začne v 17 hodin.

Hradečtí figurují po polovině soutěže až na 9. místě. Tak špatné vysvědčení čekal málokdo. Zklamání nezastírá ani trenér Oldřich Machala. Utkání s Fulnekem pro něho může mít z hlediska setrvání na lavičce zásadní význam. „Je to tak. Výhra nás může posunout nahoru, v opačném případě by to také mohl být můj poslední zápas,“ přiznává.

„Votroci“ navíc už pětkrát v řadě na domácí trávníku nezvítězili. Jejich poslední radost z tříbodového zisku se datuje k 24. srpnu, kdy rozstříleli Ústí nad Labem 5:2. „Doma se musí vyhrávat. Několikrát jsme to měli dobře rozehrané, ale vlastními individuálními chybami pomohli soupeřům vrátit se do zápasu. To mrzí nejvíc.“

Fulnek sice tabulku uzavírá, rozhodně se však nejedná o soupeře, který rozdává body na počkání. „Postavení tohoto týmu na chvostu je pro mě překvapením. Vzhledem ke kvalitě hráčského kádru by měl figurovat někde úplně jinde,“ je přesvědčen Machala. „Herně na tom nejsou vůbec špatně. Body jim však utíkají mezi prsty, stejně jako nám.“

Důležitost nedělního duelu si prý celé mužstvo uvědomuje. „Hráči vědí, o co jde. Je potřeba v posledním podzimním utkání zvítězit. To je jasné,“ řekl bez váhání hradecký kouč, jenž se v zítřejší bitvě musí obejít bez zraněného kapitána Radima Wozniaka (kotník).(kp)