První více než půl rok se na novém svatostánku nadmíru vydařil. Hradec se v lize, co se návštěvnosti týče, zařadil do elitní pětky. Lidé se ve městě pod Bílou věží znovu naučili chodit na fotbal. Navíc se obměnila i struktura osazenstva. Votroky ženou kromě kotle i rodiny s dětmi.

Diváci v Malšovické aréně.
Potlesk pro fanoušky i klub. Hradec se na novém stadionu zařadil mezi smetánku

A během sezony si diváci museli zvykat i na další novinky. Nutno podotknout, že hodně příjemné. V Hradci se představily hned dva reprezentační týmy. Nejprve ten ženský, poté i Lvičata, tedy výběr do jednadvaceti let. Ten na východě Čech odehrál dva zápasy, na konci března v kvalifikaci o Euro porazil 4:1 Island, duel sledovalo 9126 diváků!

FOTBALOVÝ STŘEDOBOD

Malšovická aréna bude další velké akce hostit i v následujících dnech. Už v sobotu od 18 hodin vyzvou hradečtí fotbalisté v boji o postup do předkola Evropské konferenční ligy Teplice. A mají skvěle našlápnuto, o uplynulém víkendu totiž na severu Čech vyhráli 1:0. Pokud přes Skláře postoupí, zahrají si v jednom duelu proti celku z pátého místa. Jedno je jisté, půjde o poslední ligový mač v Hradci v letošní sezoně. A už teď je stadion z velké části zaplněn.

Boj o Evropu: Teplice - Hradec Králové
Žolík Koubek přiblížil Hradec Evropě: Že to gólově odměnilo mě? To není důležité

Začátek června přinese do města pod Bílou věží další událost. Svátek fotbalu, aneb velkolepé vyvrcholení oblíbeného McDonald’s Cupu pro žáky základních škol. Na něj postoupí čtyřicet týmů (16 v kategorii A – 1. až 3. třídy, 16 v kategorii B – 4. - 5. třídy a 8 v kategorii M - malotřídky). Účast si školy vybojovaly přes krajská finále. Hrát se bude po dva dny 3. a 4. června.

„Jsme velice rádi, že právě Malšovická aréna může hostit takovou událost, jakou je finále McDonald´s Cupu. Náš fotbalový klub se snaží přivést ke sportu a pohybu obecně co největší počet dětí. Vřele tak vítáme tuto příležitost, kdy se můžeme podílet na organizaci finále největšího fotbalového turnaje pro děti v naší zemi,“ říká tiskový mluvčí FC Hradec Králové Petr Šatalík a dodává: „Pevně doufám, že se malým nadějím bude Pod Lízátky dařit.“

Hlavním tahákem je pak generálka české fotbalové reprezentace před Eurem 2024 v Německu. Národní tým v Hradci Králové přivítá v pondělí 10. června od 18 hodin Severní Makedonii. Fanoušci se mohou těšit na největší hvězdy v čele s Tomášem Součkem, Patrikem Schickem či Vladimírem Coufalem.

Český tým před utkáním s Polskem, které se hrálo loni v Praze (3:1).
Souček a spol. na východě Čech! Reprezentace odehraje generálku na EURO v Hradci

Vstupenky byly téměř okamžitě vyprodány. Předkupní právo měli permanentkáři FC Hradec Králové. Kdo lístek nezískal, ještě nemusí zoufat. Případné nevyužité blokace totiž půjdou znovu do prodeje na začátku června.