Umístění v horní polovině tabulky si přáli už před sezonou. A tento cíl dokázali splnit. Fotbalisté SK Převýšov jsou po podzimní části ČFL osmí a mají dvaatřicet bodů. Spokojenost v klubu dokládá Tomáš Hrabík, trenér převýšovského týmu.

Tomáš Hrabík.Odpovídá osmé místo po podzimní části vašim představám?
Já osobně jsem si před startem soutěže řekl, že bych chtěl získat třicet bodů a umístit se do osmého místa. Povedlo se obojí, takže můžu říct, že ano. Na druhou stranu moc dobře víme, že nás na jaře čeká devatenáct těžkých zápasů a získat opět tolik bodů bude nesmírně obtížné. Proto dál musíme pracovat tak, jak jsme pracovali doteď.

Co říkal první polovině ČFL šéf klubu Jiří Ryba?
Šéf je nesmírně spokojen a to jak se ziskem bodů, tak i s umístěním, což samozřejmě těší nás trenéry, maséry, kustody i hráče.

S čím jste byl nejvíce spokojen?
Nejvíce jsem byl spokojen s venkovními zápasy. Podařilo se nám pětkrát zvítězit, což se povedlo jen nám a Chrudimi. Až na zápas v Mostě můžeme říct, že výhry byly vždy podloženy velmi kvalitním výkonem, čehož si hodně ceníme.

Co je naopak potřeba do jara zlepšit?
Zlepšovat se můžeme neustále a ve všem. Největší problémy jsme měli vždy, když jsme narazili na soupeře, který hrál důrazný fotbal. V tomto směru se musíme výrazně zlepšit. Vzhledem k typologii našich hráčů to nebude jednoduché.

V rámci farmářské spolupráce vám poměrně pravidelně vypomáhali hráči druholigového FC Hradec Králové, byli vždy na hřišti cítit jako velké posily?
Tak jsme to měli s Hradcem nastavené, že nám budou hodně vypomáhat. A jestli vždy byli cítit jako posily? Někdy ano, někdy méně, ale to je normální. Na druhou stranu svými zkušenostmi nám dost pomáhali. Spolupráci musíme hodnotit pozitivně.

V soutěži je letos rekordních dvacet týmů. Na podzim jste tedy odehráli devatenáct třetiligových zápasů a další pohárové. Jak tuto náročnou porci snášeli hráči?
Musím říct, že jsem byl až překvapen, jak se s tím hráči vypořádali dobře. Snažili jsme se protočit co nejvíce hráčů a hodně jsme se věnovali i regeneraci. Měli jsme i štěstí v tom, že se nám vyhýbala zranění.

Zisk dvaatřiceti bodů vám předurčuje vcelku klidnou zimu, že?
Ano, myslím si, že máme relativní klid se dobře připravit na druhou část sezony. Ale nesmíme usnout na vavřínech a myslet si, že všechno půjde samo.

Kdy začnete přípravu na jaro a jak ji pojmete?
Přípravu na jarní část soutěže začínáme 5. ledna. Máme naplánováno devět přípravných zápasů a přibližně pětatřicet tréninkových jednotek. Převážnou část strávíme na umělé trávě. Jednou týdně navštívíme posilovnu, kde máme kvalitní kruhové tréninky. A samozřejmě se podíváme i do parku chlumeckého zámku.

Střelci
SK Převýšov (ČFL, 31): 8 branek – Urbanec, 4 – Tomáš Labík, 3 – Sedláček, 2 – Vlkanova, Doležal, Mareš, vlastní (Jirny, Loko Vltavín), 1 – M. Plašil, Pázler, Kopáč, Jarkovský, Schwarz, Jan Labík, Trubač, Veselka.

Plánujete nějaké změny v kádru?
S jednotlivými hráči jsme byli vcelku spokojeni. Pevně věřím, že se nám podaří kádr udržet ve stejném složení. Proč měnit to, co vcelku funguje? Maximálně bychom přivedli jednoho nebo dva hráče, aby se zvýšila konkurence.