Letošní slavnostní galavečer, v rámci kterého se uskutečnilo vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec města Hradec Králové za rok 2011, se vydařil. Spokojen s průběhem byl také Jiří Pavlíček, předseda Okresní organizace Českého svazu tělesné výchovy a zároveň člen odborné komise, která sestavovala výsledky hlavních kategorií. Poklonu vysekl především moderátorovi večera Radku Šilhanovi.

Jak hodnotíte letošní galavečer?
Jsem s jeho průběhem velice spokojen. Sice nakonec nevystoupili avizovaní zpěváci, ovšem díky moderátorovi Radku Šilhanovi mělo vyhlašování nejlepších sportovců správný švih a ve Filharmonii panovala skvělá atmosféra.

Co se vám obzvlášť líbilo?
Musím ocenit schopnost mladého bubeníka Michala Bečky, který i přes potíže s technikou zvládl své vystoupení s bravurou. Málokdo si všiml, že hraje a přitom doprovodnou hudbu vůbec neslyší. A znovu se musím sklonit před výkonem moderátora večera.

Kdo vás nejvíce rozesmál?
Příležitostí pro zasmání bylo dost, ale příjemně mne překvapily vtipné odpovědi brankáře fotbalistů FC Hradec Králové Jirky Lindra.

Jaký byl rok 2011 pro hradecké sportovce?
Z výčtu získaných titulů mistrů republiky, mistrů Evropy a dokonce mistrů světa, které byly prezentovány na galavečeru, je jasně patrno, že hradeckým sportovcům se uplynulý rok vydařil. Kéž by tomu tak bylo i v letošním olympijském roce.

Které výkony vám utkvěly v paměti?
Klaním se před stabilní skvělou formou a výsledky střelců Kosteleckého a Sychry, kvadriatlonisty Leoše Roušavého a karatistky Radky Krejčové. Potěšily mne výborné výkony orientačních běžců. Velice si cením také výsledků Ondry Sedlického (handicapovaný tenista – pozn. red.).

Kolik sportovců z Hradce by se mohlo dostat na olympiádu v Londýně?
Přál bych si, aby naši republiku v Londýně reprezentovalo co nejvíce hradeckých sportovců, ale zatím to vidím reálně pouze na brokové střelce Davida Kosteleckého a Jana Sychru. Budeme držet palce Pavlu Petřikovovi, aby se v nominaci na olympiádu udržel.

Mohl by někdo z nich dokonce zaútočit na cenný kov?
Myslím si, že všichni tři zmiňovaní hradečtí sportovci mají na to, aby bojovali o medaili. Určitě bych jim ji moc přál.

Jaký rok má za sebou Okresní organizace ČSTV Hradec Králové?
Má za sebou velmi těžký, téměř infarktový rok. Po totálním výpadku financí z vlastních zdrojů ČSTV (Sazka) a převedení státní podpory pouze na sportovní svazy jsme se ocitli prakticky bez prostředků. Pro zajištění chodu sekretariátu jsme museli přistoupit k výraznému snížení nákladů. Bohužel jsme museli propustit dlouholetého sekretáře sportů Luboše Douděru, kterému chci tímto moc poděkovat za skvělou spolupráci. Naštěstí se Luboše podařilo převést pod křídla Okresního fotbalového svazu. Doufejme, že nový Výkonný výbor ČSTV přesvědčí politiky, že sport si u nás zaslouží podporu i na okresní úrovni. Sportovci nejsou jen reprezentanti, s nimiž se tak rádi fotí, ale i členové regionálních tělovýchovných jednot a sportovních klubů. A ty bez státní podpory nejsou schopny udržovat svá sportoviště i tělocvičny v provozuschopném stavu.