Především souboj starších dorostenců se očekával s velkým napětím. Vždyť proti sobě nastoupila mužstva bezprostředně ohrožená sestupem. Přímý souboj vyzněl jasně pro Marilu, která má po zaslouženém vítězství 2:0 na „votroky“ již čtyřbodový náskok.

 Rovněž svěřenci trenéra Novotného vyšli bodově naprázdno. Po nevýrazném výkonu padli nejtěsnějším rozdílem a domů odjeli rovněž bez bodů. Hradecký kouč zhodnotil výkon týmu jako zatím nejhorší na jaře.

K zamyšlení pro mladé fotbalisty byl fakt, že se nedokázali ani v jednom případě střelecky prosadit, a to byla zejména v takto důležitých zápasech největší příčina neúspěchu. Podobný soupeř čeká na Hradec i v nadcházejícím kole, kdy doma přivítá Mladou Boleslav coby dalšího z konkurentů v boji o záchranu. Druhá porážka by „votrokům“ ztížila situaci.

STARŠÍ: Marila Příbram – FC Hradec Králové 2:0 (1:0). FC Hradec: Volšík – Drapač, Zieris, Klouda, Slabaschevisch – Rusetski (59. Petrovský), Čech, Janoušek, Mikušík (52. Hečko) – Voltr (77. Vaněk), Ujec.

V první půli předvedli „votroci“ na hřišti u Litavky ustrašený výkon, který nepřipomínal, že by se hráči prali o záchranu. Domácí byli důrazní a zejména v prvních dvaceti minutách se hrálo plně v jejich režii. Vytvořili si řadu standardních situací a zaslouženě se díky Mojdlovi ujali v 25. minutě vedení. Po inkasované brance se hradečtí fotbalisté probudili a začali zaměstnávat domácí obranu. Ve 34. minutě trefil Janoušek tyč a o pět minut později Ujec hlavou v jasné pozici přestřelil branku.

Ve druhém dějství měli hosté optickou převahu, ale do vyložených šancí se bohužel nedostávali. Domácí dřeli, v defenzivě pracovali na jedničku a zasloužené vítězství potvrdili v 82. minutě, kdy se k odraženému míči dostal Róm, který střelou z otočky nedal Volšíkovi šanci. Upravil tak na konečných 2:0 pro domácí.

Luboš Prokopec, trenér FC Hradec: „Velice mě mrzí nepřesvědčivý výkon našich hráčů, kteří tři body soupeři doslova darovali. Doufám, že se z toho kluci poučí, zatnou zuby a v sobotu doma zdolají další ohrožený tým – Mladou Boleslav. Jedině výhra nás udrží v boji o záchranu.“

MLADŠÍ: Marila Příbram – FC Hradec Králové 1:0 (0:0). FC Hradec: Teichman – Fišer, Krahulec, Hock (15. Schwarz), Libřický (55. Vach) – Faltus, Kudláček (60. Kopáč), Koza, Zelený – Kořínek, Bastin (41. Dobýval).

Jaroslav Novotný, trenér FC Hradec: „V první čtvrthodině se soupeř nedostal za polovinu hřiště. Šance si vytvořili Kořínek, Bastin i Fišer, ale bez efektu. Domácí měli v prvním dějství jedinou příležitost, kterou vyřešil Teichman. Ve druhé části jsem své svěřence nepoznával. Nedařila se kombinace, zbytečně jsme ztráceli míče a vůbec jsme se nedostávali do zakončení. Po naší chybě v rozehrávce nakonec domácí rozhodli o svém tříbodovém zisku. Jsem velice zklamán, byl to na jaře určitě náš nejhorší výkon.“