Vysoké Mýto - Dvůr Králové 5:0

Roman Oliva, trenér SK Vysoké Mýto: „Zápas se nám opravdu vydařil. Ačkoliv se hrálo na těžkém terénu, naše hra vypadala pohledně. Byli jsme aktivní, navíc i v podobě napadání dopředu. S tímto výkonem opravdu panuje velká spokojenost."

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové: „Sice nám patřila úvodní šance zápasu, kterou Otradovský neproměnil, pak jsme inkasovali a gól určil ráz celému zápasu. Sportovně musím uznat, že nás soupeř herně jasně převyšoval a k vítězství mu gratuluji. Domácí se lépe vypořádali s těžkým terénem, náš tým naopak neodvedl výkon, jaký bychom si představovali. Zasloužená porážka."

Kratonohy - Kutná Hora 2:1

Jiří Štěpánek, předseda FK Kratonohy: „Trošku šťastné vítězství s velice dobrým soupeřem. Z minima jsme vytěžili maximum. Zkraje druhé půle nás hosté přimáčkli, ale nevyužili šance a my jsme to ke konci zlomili.

Letohrad - Ostrá 2:0

František Dvořák, trenér FK Letohrad: „Utkání ovlivnily dva faktory. Prvním byla hrací plocha, která byla na samé hranici regulérnosti a druhým vyloučení hostujícího obránce již ve třicáté minutě zápasu. Na těžkém terénu se výhoda jednoho muže v poli projevila ve druhém poločase. Zasloužené vítězství na konec povedeného podzimu."

Živanice - Náchod 5:1

Milan Ujec st., trenér TJ Sokol Živanice: „Po opatrném začátku jsme měli zápas pod kontrolou a bylo jen otázkou času, kdy se gólově prosadíme. Soupeř se snažil hrát fotbal a to prospělo pohledným akcím. Na závěr sezony se diváci měli na co koukat."

Pavel Holbík, trenér FK Náchod: „Jsme tragičtí v defenzivě, což nám potvrdil i výsledek z posledního duelu."

Pardubice B - Ústí nad Orlicí 1:0

František Kovárník, trenér FK Pardubice B: „V kvalitním divizním zápase jsme si připsali velmi cennou a dovolím si tvrdit, že zaslouženou výhru. Zejména v první půli jsme měli hru jasně pod kontrolou, ale chybělo kvalitní zakončení. Hosté hráli jen taktiku dlouhých míčů za obranu, ale na začátku druhé půle si z toho vypracovali dvě šance, které zmařil gólman Šmíd. Dvanáct minut před koncem pak rozhodla gólová paráda střídajícího Gašpara. V závěru měli hosté dvě situace na vyrovnání, ale nás podržel opět gólman a tři body tak zůstaly doma. Musím pochválit všechny naše hráče za bojovnost  a nasazení. Z kolektivního výkonu vyčníval Šmíd."

Vladimír Chudý, trenér Jiskra Ústí nad Orlicí: „Je to jednoduché, pokud nedáte gól, nemůžete vyhrát! Úvod utkání patřil soupeři, byl aktivnější, měl lepší pohyb a lépe kombinoval. Nám chyběl především lepší pohyb a přesnost přihrávky. Zhruba v půlce první půle se nám podařilo přečkat úvodní nápor domácích a od té doby to bylo naprosto vyrovnané utkání, ve kterém jsme si začali vytvářet brankové příležitosti. V prvním poločase jsme si vytvořili čtyři, soupeř téměř žádnou. Obraz hry ve druhém poločase byl velmi podobný, vytvářeli jsme si další, tentokrát stoprocentní šance, ale branku jsme bohužel vstřelit nedokázali. Soupeř měl několik velmi nepřesných střeleckých pokusů ze střední vzdálenosti. Jenže rána Gašpara byla velmi přesná a ze třiceti metrů vymetl šibenici! V závěru jsme si vytvořili dvě stoprocentní šance, ale gól jsme nedali. Pokud se nám nepodaří proměnit i ty nejvyloženější šance, tak nemůžeme vyhrát. Soupeři gratuluji, vyhrál zaslouženě."

Trutnov - Turnov 1:3

Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: „První poločas měl z naší strany ještě kvalitu. Byli jsme častěji na míči, zaslouženě jsme se dostali do vedení a měli jsme tam i další akce. Bohužel, když jsme nastoupili do druhé půle, hned jsme si nechali dát gól na 2:1 a v tu chvíli jsme spadli do té letargie, která nás provázela podzimní částí. Když dal soupeř gól na 3:1, z naší strany už to pak byla jen křeč."

ČFL a divize C

Hvězdy kola

1. Lukáš Kopecký (Chrudim): Na těžkém terénu dvěma góly vystřelil Chrudimi tři body proti Litoměřicku.

2. Adam Kopřiva (Vysoké Mýto): Bylo vidět, že má velkou chuť. Hýřil aktivitou a odměnou mu byl i gól.

3. Nicolas Šmíd (Pardubice B): Útočnou vozbu lídra přiváděl k amoku. Chytil minimálně tři jasné góly."

Vítěz kola

FK Kratonohy: Historický podzim v divizi (24 b.) zakončily Kratonohy skvěle – proti Kutné Hoře otočily skóre z 0:1 na 2:1.

Poražený kola

TJ Dvůr Králové n. L.: S podzimními výsledky mohou být ve Dvoře Králové spokojeni, podzimní derniéru ale hrubě nezvládli.

Střípky a zajímavosti

ČFL: Východočeši v popředí tabulky

Hradec Králové - V horní polovině tabulky figurují východočeské týmy po podzimní části České fotbalové ligy. Hradecká Olympia je coby nováček druhá (34 bodů) a může reálně myslet na jarní boj o postup do FNL. Chrudim v první půlce podzimu nepředváděla svůj standard, ale v závěru zabrala a vyšvihla se na 6. místo (29 bodů). Spokojenost může panovat i v Převýšově, který se od úvodu držel na špici a podzim zakončil na 8. příčce (28 bodů).

Akcionáři, zapojte se do hry

Ústí nad Orlicí - Dívá se na to pěkně. Trojlístek Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto a Živanice je zakotven na bedně pro podzimní část. Ač je před všemi týmy dalších patnáct zápasů a boj o postup je ještě celkem daleko, jejich výkony naznačily, že šance má každý z nich. Na to, kdo je má největší, je brzo. Nicméně akcie proklatě vysoko vyšvihlo Vysoké Mýto. Pokud v zimě hráči obují střelecké kopačky, mohou to dotáhnout až na první místo. Na novém trávníku by se ČFL hrát mohla…

Podzim se neobešel bez debaklů

Náchod, Trutnov - Žádná hitparáda. Tak se dá stručně shrnout podzimní divizní účinkování celků Trutnova a Náchoda, které přezimují v samém suterénu divizní skupiny C. Není se však čemu divit, vždyť třeba Náchod dokázal na podzim doma vyhrát pouze jedno utkání za tři body, a to paradoxně hned to první proti Trutnovu. Oba východočeské celky mají i dalšího společného jmenovatele, a tím jsou vysoké porážky. Zatímco Trutnov dostal jen jednu „šestku", a to v Živanicích, Náchod stejný příděl inkasoval na podzim hned dvakrát – v Ústí nad Orlicí a v Pardubicích.