Vybojovali osmačtyřicet bodů při skóre 50:28 a v tabulce jim patří čtvrtá příčka. Spokojen může být i PAVEL MATĚJKA, kouč hradecké juniorky.

Před jarním výkopem jste řekl, že chcete skončit do pátého místa, což se podařilo. Máte tedy důvod ke spokojenosti?
Máte pravdu. Konečná čtvrtá příčka nás velice těší. Přestože se během jara v zápasech vystřídalo velké množství hráčů, snažili jsme se předvádět kombinační fotbal a co nejvíce se prosadit v koncovce. Prakticky v každém utkání byla na hřišti jiná sestava. I z tohoto pohledu je konečné umístění velmi dobré.

Po úvodní jarní domácí porážce s Turnovem se vaši svěřenci rozehráli k velice dobrým výkonům. Čemu to přisuzujete?
Po nevydařeném jarním vstupu jsme museli zapracovat hlavně na presinku a některých dalších věcech. Následovalo pět vítězství. Především domácí duel s Náchodem považuji za velice vydařený.

Nevyhnuli jste se však ani drobným výkyvům. Nečekala se prohra v Nové Pace a především pak domácí remíza s posledním Jičínem…
Víte, jak to ve fotbale chodí. Po sérii úspěchů nastalo u hráčů určité sebeuspokojení. V Nové Pace i doma proti Jičínu jsme se přizpůsobili stylu hry obou soupeřů, což se nám vymstilo. Naštěstí jsme se z malé krize rychle dostali, což bylo pro další zápasy hodně důležité.

Postup do České fotbalové ligy si z prvního místa vybojovali fotbalisté Letohradu, se kterými jste v sezoně vybojovali čtyři body. To je velmi cenné, že?
Obě utkání měla nadprůměrnou divizní kvalitu. Jarní duel na Novém Hradci sice skončil bezbrankovou remízou, ale diváci se rozhodně nenudili. Bylo na co se dívat. Příležitost dostali někteří dorostenci, kteří ve své kategorii vybojovali pro Hradec Králové mistrovský titul. Na jejich adresu musím říct, že v tomto zápase prokázali velice dobrou výkonnost. Letohrad si postup určitě zasloužil a přeji mu ve třetí nejvyšší soutěži hodně úspěchů.

Kdo patřil k největším oporám a jak fungovala spolupráce s prvoligovým A mužstvem?
Osu mladého kádru, který byl poměrně úzký, tvořili Němeček, Kábrt, Jiří Černý, Veselka, Hečko, Lacina a Hubička, kteří odehráli velice dobré duely. Samozřejmě nám také vypomáhali hráči prvoligového áčka po dohodě s trenérem Václavem Kotalem. Ti, kteří za nás hráli, divizní zápasy v žádném případě neodflákli, ale naopak chtěli týmu maximálně pomoci. Vzájemná spolupráce byla velmi dobrá.

Zaskočilo vás něco v průběhu jara?
To víte, že ano. Pronásledovala nás marodka, takže jsme sestavu lepili kolikrát na poslední chvíli. Zimní přípravu například kvůli zranění neabsolvoval Lacina, přesto se v průběhu jara dostal do dobré formy. Velkou smůlu měl také záložník Schwarz, který se v zápase s Turnovem zranil a když se pak do sestavy vrátil, tak pro změnu onemocněl.

Domácí zápasy jste odehráli na Novém Hradci. Zdejší prostředí vám evidentně svědčilo. Je to tak?
Máte pravdu. Na Novém Hradci jsme zvyklí hrát, nic nám tam nechybí. Jsem rád, že na naše zápasy si našli cestu i věrní příznivci hradecké kopané. Přesto si myslím, že jsme v domácím prostředí mohli získat ještě více bodů.

Kdy se začnete připravovat na novou sezonu?
To je spíše otázka pro nového trenéra. Já u mužstva končím, budu působit jako asistent u prvoligového áčka. Mým nástupcem bude Miloš Mejtský.

Co byste řekl závěrem?
Mé roční působení u divizního béčka hodnotím pozitivně. Hráčům přeji v jejich fotbalové kariéře, aby se jim splnila všechna přání. Většina z nich samozřejmě touží po posunu do A mužstva a zahrát si za Hradec první ligu. Za výbornou spolupráci děkuji asistentovi Luďkovi Jelínkovi, vedoucímu mužstva Zdeňku Urbanovi a masérovi Tomáši Vyšnému.

Jan Skalička