Nechala za sebou všechny chlapy, od přírody rozené fotbalové odborníky. V podzimní části fotbalové Tip ligy se absolutní vítězkou stala žena - Markéta Matoušková z Vysokého Mýta. „Pomáhali mi taťka a manžel," přiznala šťastná výherkyně při přebírání hlavní ceny - elektrokola Apache, kterou do populární tipovací soutěže Deníku věnovala firma Barta.Bike. V její nové prodejně v Hradci Králové, Šafaříkově ulici se ve čtvrtek předání uskutečnilo.

Slovo sponzora
Lukáš Bárta, majitel prodejny Barta.Bike v Hradci Králové, která věnovala hlavní cenu elektrokolo Apache od firmy Apache Bicycles: „Vítězce soutěže Markétě Matouškové blahopřejeme k výhře. Věřím, že s elektrokolem bude spokojená. Naše zaměření je sice cyklistika, ale viděli jsme zajímavé spojení – fotbaloví fanoušci a kolo, tedy naši potenciální zákazníci. Z toho důvodu nás nabídka Deníku zaujala. Jsme rádi, že jsme se zúčastnili jako partner tipovací soutěže. Také nás těší, že i díky nám stoupla účast v soutěži, a věřím, že budeme spolupracovat i nadále."

Při přebírání ceny jste říkala, že to je vaše první výhra v životě. Jak jste ji tedy oslavila?
Až do dneška jsem tomu nevěřila, brala jsem to jako hru, ale až při tom, co se odehrávalo na předání, mně začalo docházet, co se nám povedlo. Došlo mi, že to je skutečnost, a ne jen nějaká sranda. Teprve to oslavíme.

Triumf může být pro vás o to sladší, že jste v soutěži lidově řečeno „dala na zadek" všem chlapům, rozeným fotbalovým znalcům a odborníkům…
Pro mě to bylo také překvapení, že jsem vyhrála. Je fakt, že mi s tipy pomáhali manžel 
a taťka.  Dlouho jsem to brala jako hru, ale když už jsme viděli, že bychom mohli vyhrát, tak jsme nad tipy hodně přemýšleli. Ale že se to povedlo,
je také dílem štěstí.

Vyhrála jste elektrokolo Apache. Sama jste řekla, že jste na elektrokole nikdy nejela. Jaký jste měla pocit z prvního svezení?
Zážitek to byl fakt dobrý. Ale že to bude až takhle skvělé svezení, to jsem nečekala. Teď kolo zazimujeme, ale hned na jaře ho určitě plně využijeme.

Jaký máte vztah k fotbalu?
Můj vztah k fotbalu se vyvíjel odmalička. Taťka byl fotbalový rozhodčí a můj manžel brankář, dříve chytal za Vysoké Mýto. Takže jsem jezdila jak s taťkou, tak potom fandit manželovi. Ale musím se přiznat, že fotbal se mi až tak nelíbí (úsměv), ale samozřejmě jsem fandila a držela palce.

Máte svého nejoblíbenějšího fotbalistu?
Messiho. Máme švagrovou ve Španělsku a oni jsou velcí fandové Barcelony. Tenhle hráč se nám prostě líbí.

Vyhrát tipovací soutěž Deníku není lehké, nejprve jste musela zvládnout dvanáctikolovou okresní část – vy jste triumfovala na Orlickoústecku. To chce nejen znalosti, ale i výdrž, už jenom každý týden kupon vyplnit…
Taťka je opravdu velký fanda  fotbalu, tahle soutěž se mu líbí, takže spíš on nás do toho tlačil, abychom si zahráli s ním.

V Superfinále se tipovaly přesné výsledky u pěti zápasů a vám se dařilo skvěle. Druholigový zápas Pardubice – Třinec (1:0, 0:0) jste uhodla přesně a ještě jste trefila i přesný stav poločasu u divizního utkání Trutnov – Vysoké Mýto (1:0). Kolik času jste strávili nad vyplněním kuponu?
Vyplňování bylo opravdu dlouhé. Už šlo o hlavní výhru, tak jsme k tomu přistoupili poctivě. Přemýšleli jsme, jak by to mohlo dopadnout, taťka to sleduje, ví, kdo nad kým vyhrál a naopak… Takhle jsme to dávali do kupy. Taťka řekl: Hele, takhle by to mohlo být, dej to tam. A to jsme ještě na poslední chvíli otočili konečný výsledek zápasu Dolní Újezd – Hlinsko (skončilo 1:2, 0:1), původně jsme ho měli napsaný dobře, i poločas, pak jsme oba výsledky přepsali. To nás mrzelo. Když jsme potom viděli výsledky, tak jsme na chvíli zalitovali: Škoda, mohli jsme vyhrát. Ale nakonec se to podařilo i tak.

Zapojíte se do fotbalové soutěže Deníku i v jarní části?
To je zbytečná otázka, 
samozřejmě.