Po dobrém úvodu přišla výsledková krize, kterou vystřídala solidně zvládnutá druhá část první poloviny ČFL. Tak by se dal stručně shrnout podzim v podání fotbalistů SK Union 2013, které na lavičce vede bývalý vynikající prvoligový fotbalista Pavel Medynský.

Pavel Medynský.Osmadvacetibodový zisk jste po posledním zápase označil jako solidní počin, jste tedy s podzimem celkově spokojen?
Spokojený nejsem. Měli jsme slušný začátek, kdy jsme dělali body, ovšem pak nás potkal velký výpadek. V šesti zápasech za sebou jsme nedokázali bodovat, což je šílené. Potom jsme se zvedli a do konce podzimu posbírali slušný počet bodů. Osmadvacet bodů je celkově vzato tak na půl, mohli jsme totiž být úspěšnější. Několik duelů jsme měli dotáhnout do vítězného konce.

Velmi dobře jste odstartovali sezonu, ovšem pak přišla několikazápasová šňůra bez bodu a bez vstřeleného gólu. Co se s týmem dělo?
Mužstvo se za pochodu měnilo. Vypadalo to, že někteří hráči, kteří v úvodu přišli, by na to mohli mít, ovšem později se ukázalo, že kvalita třetí ligy je výš. Kádr jsme potřebovali doplnit, což se povedlo. Tím pádem se zlepšila naše hra a začali jsme zase sbírat body.

Jak vám v době výsledkové krize bylo?
Nikdy není příjemné, když tým nezískává body, a to jak pro hráče, tak i pro trenéry a vedení klubu. Rozhodně jsme však nepanikařili. Pořád jsme hledali správnou cestu a myslím, že jsme ji nakonec našli.

Ve druhé polovině podzimu jste pravidelně sbírali body a z větší části vyhrávali. V čem nastal pověstný zlom k lepšímu?
Zlom z mého pohledu přivedli noví hráči, kteří měli větší kvalitu, přinesli do týmu zkušenost a okysličili kabinu.

Bylo znát, že se ustálila sestava?
Stoprocentně. Konsolidovala se obrana, i když v každém zápase jsme nějakou chybičku udělali. Celkově se tým sehrával, ale nejdůležitější bylo, že v kabině vládl přátelský a kamarádský vzduch. Potom to bylo vidět i na hřišti, kluci si byli schopni pomoct.

V průběhu první půlky sezony mužstvo posílili záložníci Šimeček a Kwame. Ukázali se jako správná volba?
Určitě to byla správná volba. Oba přinesli do týmu kvalitu i určité slovo v kabině, ale hlavně to ukázali na hřišti, což je pro mě podstatné.

Střelci
SK Union 2013 (ČFL, 25): 6 branek – Bastin, 3 – Koštíř, Kwame, Janouch, Janda, Šimeček, 2 – Macháček, 1 – Věchet, Zmeškal.

Už máte v hlavě zimní přípravu?
Ještě do půlky prosince budeme trénovat dva až třikrát týdně herní formou. Klasickou zimní přípravu začneme po Novém roce. Nebudeme hrát žádný turnaj, ale máme vyjednané přátelské zápasy a to i s druholigovými týmy. Měli bychom hrát každý víkend, takže to bude v klasickém duchu. Zkraje ledna také uvidíme, jak na sobě hráči v době volna pracovali. Buďto se budeme věnovat více balonu, nebo si v úvodu přípravy trochu zaběháme.