Hochmeister si roli kapitána vyzkoušel poprvé v ročníku. Stabilný šéf „votroků" Milan Fukal chyběl kvůli čtvrté žluté kartě, kterou inkasoval v předchozím zápase proti Teplicím. Záskok ale vyšel báječně. Třicetiletý univerzál řídil hradeckou defenzivu a ještě stihl ve druhém poločase hlavou vyrovnat.

„Věděli jsme, že nás v deštivém počasí nečeká nic lehkého. Vodou nasáklý terén nám vyhovoval. Soupeř nemohl hrát technicky a spoléhat na svou velkou sílu v přízemní kombinaci," řekl Hochmeister a přiznal, že získaný bod v Uherském Hradišti považuje za „zlatý".

„Ve druhém poločase byl tlak soupeře drtivý. Čekali jsme, kdy dostaneme gól. Od okamžiku, kdy jsme vyrovnali, jsme nepochopitelně přestali hrát. Jen jsme odkopávali balony a už jsme ani neuvažovali o brejcích. To byla chyba," uvedl hradecký obránce, který se nakonec postaral o vyrovnávací branku. „Míč jsem nabral naslepo, stál jsem zády k brance. Střela zapadla krásně za tyčku," popsal svou gólovou střelu Hochmeister.

Hůře se mluvilo Janu Trousilovi. „V posledních dvou zápasech, v Budějovicích a dnes proti Hradci, jsme byli výrazně lepší. Jenže hráči, kteří měli šance a mohli dát góly, selhali. Takže místo šesti bodů máme pouze dva," posteskl si.

„Při mém gólu měl Volešák po rohu míč kopnout na zadní tyč na Doška. Čekal jsem u přední tyčky. Že mi přihrál soupeř, je jeho smůla a také náhoda," popsal Jan Trousil svoji branku.

A hned vysvětlil i chybu protivníka, konkrétně Harise Harby. „Ve větru se míče točily a zastavovaly. Nebylo jednoduché je čistě zasáhnout. Dal jsem hodně lacinou branku," přiznal kapitán Slovácka.