Vážený pane redaktore Špryňare.

Ptáte se: Proč? Proč? Proč? Zkusím v krátkosti odpovědět. Protože. Protože. Protože. Protože si novináři v rámci pravidel pro fotbalové stadiony vynutili, že musí mít oddělený prostor, který bude přísně střežen, aby tam nevnikl někdo nepovolaný. Nechtějí mezi diváky, aby je asi nerušili v jejich odpovědné práci. Protože jsou mezi námi takoví fanoušci, kteří na fotbal nechodí proto, že fandí té hře a svým klubům, ale protože chtějí střílet světlice, nadávat fandům soupeře a prát se.

Protože stadion je více než padesát let starý a už vůbec neodpovídá nárokům na současnou kulturu sledování sportovních akcí. Proto musíme zajistit pořadatelskou službu, která důsledně kontroluje. Myslím, že není možné jim to vyčítat. A jejich oblečení. Nevím, jestli by mohli chodit ve svých oblecích, nebo snad myslíte, že by jim je měl klub koupit?

Je mi jasné, že by šlo mnoho zlepšit, především v chování lidí mezi sebou. Ale tam by měli zapracovat především novináři. Srovnáváte s hokejem. Fortuna aréna. Nově modernizovaná s vynaložením nemalých peněz z městského rozpočtu. Je to uzavřený prostor, se skyboxy, prostory pro novináře. Hrají dobře, daří se. Přeji jim to. A hlavně dobře pro hokejové fanoušky.

Klub pod mým vedením, nevím proč si myslíte, že ing. Jukl je nepsaným šéfem klubu, se snaží budovat image klubu, který chce pracovat poctivě, sportovně. Nepřistoupit na praktiky „Berbrovců". Bohužel tento přístup vedl k sestupu z nejvyšší soutěže. Věříme však, že v budoucnu se takových klubů najde víc a vrátíme fotbalu férové sportovní soutěžení.

A pokud novináři nejsou do budoucna úplně slepí, tak nám v tom jistě pomohou. Anebo ne.

MUDr. Jan Michálek, předseda představenstva FC Hradec Králové

(Původní komentář Radka Špryňara najdete v tomto odkazu.)