V devatenácti letech nakukuje do velkého fotbalu, který už kdysi poznal na stážích v nizozemském Arnhemu či ikonické Chelsea.

V úterý udělal jeden z prvních velkých kroků. Jako střídající žolík rozhodl pro Hradec utkání 2. kola MOL Cupu na hřišti divizních Velvar.

Pozor, to nebyla žádná procházka růžovým sadem, šikovný útočník se trefil až šest minut před koncem. Byla to jediná branka utkání. Takže vítězná.

„Byl to velice těžký zápas a také velice specifický,“ hodnotil po duelu střelec. „Hraje se na vesnici, proti vám není úplně těžký soupeř, dá se to lehce podcenit,“ objasňoval.

„Báli jsme se, že to může dojít až do prodloužení,“ přiznal.

To se nakonec nestalo, a to Mikerovou zásluhou. Mladíka poslal kouč Karel Havlíček do hry přibližně čtvrt hodiny před koncem. A Miker byl jako velká voda. Hned při prvním kontaktu s míčem mohl skórovat, ale… „Dal jsem to gólmanovi do ruky. Asi jsem nemusel střílet hned z prvního dotyku,“ litoval po zápase.

O chvíli později přišel další jeho výrazný moment. Miker dal gól. Jenže ten neplatil, asistent sudího usoudil, že se jednalo o postavení mimo hru. Miker nesouhlasí: „Ofsajd to nebyl, protože centr dával jeden z mých spoluhráčů pod sebe. Gól měl platit, myslím.“

Nakonec ho mávající praporek nemusel soužit. V 84. minutě totiž skóroval po vybídce krajního beka Adama Pajera, posily z Mladé Boleslavi.

„Bylo to o trpělivosti. Zápas jsme měli pod kontrolou,i když jsme nastoupili s kluky, kteří v základu moc nehrají,“ glosoval trenér Havlíček.

„Míč se od něj spíš odrazil a ještě skočil na drn,“ povzdechl si gólman domácích Jiří Měsíček.

Ale to Mikerovi vůbec nevadí, premiérový soutěžní gól v prvním mužstvu se cení. „Za branku jsem nesmírně rád. A za postup taky,“ zářil.

Ano, pro mladíka je to první krok. Do sestavy pro druhou ligu má však pořád ještě daleko. Proto ani on sám nečeká, že by se ho týkalo pondělní střetnutí s Pardubicemi. „Na derby mám ještě čas,“ usmál se.

„To by bylo moc,“ dodal.