Takhle to vypadá, když se ve fotbale povede střídání. Hradecký trenérský tým perfektně zasáhl do zápasu 22. kola druhé ligy proti Varnsdorfu. Výměna hráčů o poločasové přestávce byla zásadní. Hlavně díky ní Votroci zvítězili 2:0.

Karel Havlíček a spol. zasáhli do mužstva z jednoho prostého důvodu. V první půli hráli černobílí pod psa. Proto přišel po pauze místo levého záložníka Jiřího Fundy útočník Jiří Miker.

A děly se věci.

Miker byl na hřišti jen dvě minuty, když poslal Hradec do vedení. Chytrým obloučkem přehodil hostujícího gólmana.

Nebyl to však poslední nevšední gól, který na stadionu v Malšovicích v pátek padl. O pět minut později zvýšil domácí vedení Otto Urma. Levý bek se prosadil přímo z rohového kopu, míč prošel kolem přední tyče.

Pro Votroky byly dvě branky v bleskovém sledu vysvobozením, najednou jejich hra snesla přísnější měřítka. Další šance měli například Ladislav Martan či Adam Vlkanova.

V posledních dvaceti minutách se Hradečtí soustředili na defenzivu, chtěli udržet vedení. Zadařilo se jim to, a tak slaví čtvrté vítězství v řadě. V jarní části druhé ligy vyhráli pět zápasů ze šesti a prožívají nejúspěšnější část sezony.

Vrchlabí - Hořice, situace těsně po odpískání pokutového kopu pro domácí
Podhajský hájí syna: Penalta byla přísná. Ale určitě byla

Hradec Králové - Varnsdorf 2:0

Fakta – branky: 47. Miker, 52. Urma. Rozhodčí: Klíma – Boček, Kotalík. ŽK: Janoušek, Miker – Kouřil, Kocourek. Diváci: 667. Poločas: 0:0.
FC Hradec Králové: Ottmar – M. Černý, Čech, Kvída, Urma – Martan, Janoušek, Schwarz, Funda (46. Miker) – Vlkanova (87. Zorvan), Pázler (71. Plašil). Trenér: Havlíček.
FK Varnsdorf: Porcal – Kouřil, Chlumecký, Zbrožek, Zieris – Šup, Bláha (59. Kocourek), Dordič (66. Ondráček), Barac, Rudnytskyy – Kozma. Trenér: Frťala.