Ne, rozhodně to není ztracená generace. To ani náhodou. Vždyť Tomáš Koubek byl vyhlášen druhým nejlepším gólmanem francouzské ligy a za Jaroslava Zeleného vysázela Slavia před pár dny Jablonci (podle některých zdrojů) 30 milionů korun. Tomáš Holeš válí v Jablonci a poptávala se po něm Sparta, Milan Knobloch zase drží z brankové čáry pardubický tým ve druhé lize.

Jenže!

Tihle kluci vyhráli dorostenecký titul pro černobílé barvy. Pro fotbalový Hradec. A dnes – sedm let po triumfu – nehraje v jeho týmu ani jeden borec.

Trenéry nevyjímaje: Hlavní kouč Luboš Prokopec sbírá zkušenosti v Číně, jeho asistenti Jiří Hofman s Tomáše Chlumeckým působí v nižších soutěžích.

Co vlastně dnes členové tolik úspěšného mančaftu, který v květnu 2011 dotvořil úspěch symbolicky v duelu s pyšnou Spartou, dělají?

Brankáři

Milan Knobloch: Chytá druhou ligu za Pardubice, letos vyčapal jedenáctkrát čisté konto a byl nejlepší v soutěži. V zimě se mluvilo o jeho dochodu do ligové Mladé Boleslavi, pak vše utichlo.

Štěpán Martinovský: Chytá přebor Pardubického kraje za Žamberk. Jeho tým skončil dvanáctý.

Tomáš Koubek: V mistrovské sezoně odchytal tři zápasy, jinak působil v prvoligovém áčku. Dnes si buduje velkém jméno v Rennes i národním mužstvu.

Obránci

Jaroslav Zelený: K titulu přispěl jen v jednom utkání, jinak hrál za první mužstvo pod trenérem Václavem Kotalem. Nedávno přestoupil z Jablonce do Slavie.

Tomáš Holeš: Prosadil se v Jablonci, je jedním z nejlepší pravých beků ligy.

Jiří Štěpán: Jeho Letohrad letos spadl po 19 letech, kdy hrál třetí ligu, či divizi, do krajského přeboru.

Tomáš Petrášek: V Česku si vyzkoušel třetí ligu za Převýšov i druhou za Žižkov. Pak odešel do Polska, kde kope za ambiciozní Rakow Czestochowa ve druhé lize. Na podzim byl v ideální jedenáctce soutěže, na jaře ho ničila zranění. Má nabídky z polské první ligy, údajně například od Wroclawi.

Jakub Novák: Jeho Sokol Sruby skončil ve skupině A I. B třídy Pardubického kraje na jedenácté pozici.

Záložníci

Marián Hock: Poslední sezonu odkopal ve Vysokém Mýtě, které skončilo druhé v divizi C.

Jan Malý: Jeho Slatiňany opět ovládly přebor Pardubického kraje a po letech přijaly výzvu postupu do divize.

Josef Krolop: V Česku kopal třetí ligu, ve Vltavínu či v Kroměříži. Hraje v nižších soutěžích v Německu.

Radek Doležal: Hraje Českou fotbalovou ligu za Převýšov.

Jan Dvořák: Podobně jako Hock působí v divizním Vysokém Mýtě.

Matěj Ptáček: Byl blízko tomu, aby prorazil v prvním týmu Hradce, ale zastavilo ho zranění. Kopal v Olympii a poslední půlrok v Chrudimi, kde oslavil postup do druhé ligy. Vedle fotbalu studuje právnickou fakultu.

Martin Kopáč: Působil ve třetí lize v Převýšově, ale nyní se přesunul do Německa.

Útočníci

Radek Tichý: Stejně jako Štěpán musel překousnout pád Letohradu do krajského přeboru.

Michael Hofman: Po titulu byl jedním z hráčů, kteří se posunuli do prvního mužstva. Nyní kope nižší soutěže v Německu.

Jan Hodas: Už v titulové sezoně si zahrál první ligu, a to dokonce na Spartě, kde byl na hřišti půl hodiny. Poté šel do přípravy. Nyní se skončil s Vltavínem na druhém místě v ČFL.

Jakub Petřík: Hraje nižší soutěže v Německu.

Radim Faltus: Sedmnácti brankami (ale také 13 žlutými kartami) pomohl Kunčicím k záchraně v A třídě.

Čína i úspěch: Co dělají trenéři

Hlavním byl Luboš Prokopec, o němž později řekl známý glosátor Ladislav Škorpil, že je hradecký José Mourinho. Prokopce i jeho asistenty podílející se na dorosteneckém titulu v roce 2011 zavál osud jinam. Stejně jako hráči ani jeden z trenérů vítězů ligy v Hradci nepůsobí.

Luboš Prokopec: Po titulu se v Hradci posunul do prvního mužstva, stal se nejmladším ligovým trenérem v historii. Pak odešel do služeb svazu. Nyní působí v Číně, kde pomáhá rozvoji fotbalu, tvoří systém akademií.

Jiří Hofman: Poslední dva roky je velmi úspěšný s týmem Libčan. V minulé sezoně vyhrál Votrok krajský přebor (postup do divize nepřijal), letos skončil třetí. Oba roky byl ve finále Poháru hejtmana, na triumf čeká.

Tomáš Chlumecký: Tenhle chlap je rarita. V roce 1986 byl jako hráč u prvního dorosteneckého titulu Hradce, o patnáct let později jako trenér. Letos vedl Lokomotivu Hradec Králové a slavil postup do A třídy.