Před startem podzimní části krajské fotbalové I. A třídy Královéhradecka měli v Černilově jediné přání: vyhnout se záchranářským pracím. A to se povedlo.

Mužstvo přezimuje na jedenáctém místě se ziskem šestnácti bodů, přičemž na předposlední Ohnišov a poslední Polici nad Metují má náskok sedmi, respektive jedenácti bodů. O právě skončené podzimní části sezony jsme hovořili s trenéry Pavlem Holbíkem a Petrem Benákem.

Odpovídá umístění po první polovině soutěže vašim představám?
Mít o šest bodů víc, byli bychom určitě spokojenější. Nereálné to nebylo. Stačilo vyhrát v domácích zápasech s Bílou Třemešnou, Vysokou nad Labem, Kostelcem nad Orlicí anebo s Třebechovicemi pod Orebem. Můžete si vybrat.

V úvodních třech kolech jste nezískali ani bod. Čím to?
Je to pořád stejný problém. Přestože hráči vědí dostatečně dopředu termíny zápasů, naplánují si dovolenou. V úvodních třech zápasech nám chyběli čtyři hráči základní sestavy.

Nepřepadaly vás myšlenky, že tahle sezona dopadne katastrofálně?
Naštěstí ani ne. Věřili jsme, že body uděláme. Sice ne tolik, kolik bychom potřebovali k úplné spokojenosti, ale známe sílu hráčů.

Mužstvo zřejmě nastartovala domácí výhra nad Kunčicemi. Mám pravdu?
Opět ty Kunčice. Už to tak vypadá, že tenhle soupeř nám doma sedí. Ale myslíme, že vliv na to nastartování měl spíš návrat hráčů z dovolených a doplnění kádru (Hrtánek, Bůžek, Hubička, Cejnar). Bylo to sice pozdější, ale hlavní je, že se to podařilo.

Od tohoto okamžiku šel herní projev týmu nahoru a zbytek podzimu dopadl celkem slušně, ne?
Až na ten konec. Osobně jsme si mysleli, že po výhře ve Staré Pace pro nás bude závěr soutěže uspokojivější. Bohužel, následovala domácí porážka s Bílou Třemešnou a prohra na Novém Hradci. V těchto zápasech se nám kromě ztráty bodů ještě ,podařilo' přijít také o několik hráčů, a tím i o pohodu v týmu a konkurenci na lavičce.

Co vás v průběhu podzimu potěšilo, případně zklamalo?
Marně přemýšlíme nad tím, co nás potěšilo, ale na nic nepřicházíme. Velkým zklamáním rozhodně je vystoupení oddílu ze Staré Paky. Došlo ke znehodnocení celého ročníku I. A třídy.

Kdo patřil k oporám a od koho jste čekali víc?
Minule se někteří hráči po přečtení této odpovědi cítili dotčení a uražení. Vzhledem 
k událostem z posledních zápasů se nebudeme k této otázce vyjadřovat. Nemáme hráče s povahami, které to unesou. Nechceme přikládat do ohně.

Letošní ročník I. A třídy měl šestnáct účastníků, ale po skončení podzimu byla vyloučena Stará Paka. Šla úroveň soutěže nahoru, nebo ne?
Podle našeho názoru nahoru nešla. Když vezmeme nejbližší srovnání, což je minulý ročník, tak úroveň soutěže opět trochu klesla.

Jak vyplníte zimní přestávku? Počítáte s posílením kádru?
Naplánovali jsme dlouhé volno. Věříme, že hráči si dostatečně odpočinou a že na jaře budou mít větší chuť do tréninku a fotbalu. Kádr určitě musíme posílit, neboť už víme o odchodech dvou nebo tří hráčů. Ideální by bylo posílit tým čtyřmi až pěti fotbalisty.

Váš fotbalový stadion dozná přes zimu určitých změn. O co konkrétně jde?
Jedná se především o zázemí pro hráče. S určitostí můžeme říci, že kluci se mají na co těšit.

Závěrem – máte ještě něco na srdci?
Jako pokaždé přejeme všem hodně zdraví a osobní spokojenosti. Také všem děkujeme za spolupráci a přejeme hezké prožití vánočních svátků.

Jan Skalička