FC Hradec Králové – 1. FK Marila Příbram 2:1 (2:0).
Branky Hradce:
Klouda, Korba.
FC Hradec st. dor.: Kocík – Žák, Klouda, Kábrt, Braun – Pártl (59. Vlček), Musil, Lacina, Novotný (53. Jurík) – Voltr (77. Janďourek), Korba.

Vstup do zápasu vyšel „votrokům“ excelentně. Vždyť po čtvrthodině svítil na ukazateli skóre stav 2:0. Již ve 3. minutě měl gól na kopačce Pártl, ale ani nadvakrát nepřekonal hostujícího gólmana Sovu. O šest minut později se po centru Novotného hlavou prosadil Klouda – 1:0.

V 15. minutě se zrodila další pohledná akce na jeden dotyk, kdy centr Novotného našel Kloudu, který šikovně sklepl míč Korbovi, který poslal míč z hranice vápna přesně k levé tyči – 2:0. Až do konce poločasu měli svěřenci trenéra Prokopce hru zcela ve své režii a při lepší koncovce mohl být jejich náskok ještě výraznější.

Ve druhé části se obraz hry výrazně změnil. Po trestném kopu Brauna z půlky hřiště brankář Sova míč nezasáhl a Korba byl velice blízko tomu, aby přidal třetí branku Hradce. Ale mířil vedle branky. Poté se hosté začali přece jen více osmělovat a v 63. minutě se dočkali kontaktního gólu. Po centru z pravé strany si míč zpracoval Vůch a přízemní střelou snížil.

Od tohoto momentu se na kopačky „votroků“ vloudila křeč, chyběla přesná přihrávka a hráči se začali strachovat o výsledek. Středočeši si však vyloženou příležitost nevypracovali. V závěru naopak Vlčkovu střelu soupeř odvrátil na roh a zákrok ve vápně na Korbu rozhodčí jako penaltový neposoudil.

Luboš Prokopec, trenér FC Hradec Králové st. dor.: „S prvním poločasem jsem byl velmi spokojen. Vedli jsme o dva góly a neproměnili jsme další dvě šance. Když jsme na začátku druhého dějství nezúročili standardku, začali jsme hrát strašně pasivně a dovolili jsme soupeři, aby měl míč častěji pod kontrolou. Po snížení jsem se o výsledek bál, ale do další šance jsme již soupeře nepustili. Jsem rád, že na úvod máme tři body, které se počítají.“

MLADŠÍ:
FC Hradec Králové – 1. FK Marila Příbram 6:1 (5:0).
Branky Hradce: Petrášek 2, Hofman 2, Faltus, Krolop. FC Hradec ml. dor.: Koubek – Štěpán, Petrášek, Hock, Zelený – Doležal (66. Tichý), Krolop, Dvořák, David (74. Pirkl) – Faltus (55. J. Hodas), Hofman.
Jaroslav Kratochvíl, trenér FC Hradec Králové ml. dor.: „Po zdařilé kombinační hře bylo o našem vítězství rozhodnuto během půlhodiny. Mrzí mě uspokojení hráčů ve druhém poločase, čímž se trochu pokazil dojem z tohoto utkání. Ale jinak jsem rád, že se nám prvoligová premiéra vydařila.“