S těsnou porážkou se vrátili prvoligoví starší dorostenci FC Hradec ze západních Čech. Výkon určitě nebyl špatný a k zisku alespoň jednoho bodu bylo tentokrát velmi blízko.

I. liga U19

FC Viktoria Plzeň – FC Hradec Králové 2:1 (1:0). Branky: 19. Marcanus, 79. Štípek – 47. Ptáček. FC Hradec: Vízek – Holeš, Krčál (46. Bláha), Kratochvíl – Hegr, Ptáček, Jukl (52. Novotný), Mariottiti (72. Hloušek) – Bodlák (59. Vejchoda), Ryšan, Petráček.

K vidění byl oboustranně vyrovnaný a otevřený fotbal. Diváci se rozhodně nenudili, o rušné momenty před oběma brankami nebyla nouze. V některých okamžicích však hráčům chyběl klid při zakončení a nebo úspěšně zasáhli brankáři.

V prvním dějství měl ze strany Hradce asi největší příležitost ke skórování Petráček, jenž postupoval ze strany sám na brankáře, ale v koncovce neuspěl. Nevedlo se ani Bodlákovi, Juklovi nebo Ptáčkovi. Viktoria šla do vedení v 19. minutě, kdy Marcanus z hranice velkého vápna vymetl šibenici Vízkovy branky – 1:0.

Vstup do druhé půle vyšel „votrokům“. Ve 47. minutě Ptáček střelou z hranice šestnáctky vyrovnal na 1:1. Poté se obě mužstva snažila strhnout vítězství na svoji stranu. Domácí hrozili především ze standardních situací, na druhé straně v síti neskončily pokusy Ryšana, nebo Petráčka. Rozhodnutí přinesla 79. minuta, kdy se v koncovce prosadil domácí Štípek – 2:1.

„Votroci“ poté ve snaze vyrovnat ještě více otevřeli hru. Viktoria z rychlých brejků měla dvě jasné příležitosti na zvýšení náskoku, ale gólman Vízek své spoluhráče výrazně podržel.

Luboš Prokopec, trenér FC Hradec Králové A st. dor.: „Určitě jsme neodehráli špatné utkání. Bylo hodně otevřené, o naší porážce se rozhodlo jedenáct minut před koncem. Hráči odvedli maximum a jak už to ve fotbale chodí, někdy se vyhraje a někdy prohraje. Nyní se již musíme soustředit na sobotní domácí zápas s Českými Budějovicemi, který se uskuteční od 12 hodin na Všesportovním stadionu.“

Jan Skalička