I. liga U19: FC Hradec – Pardubice 1:0 (1:0). Branka: 33. Zorvan. Rozhodčí: Černý. ŽK: 2:0. Střely na branku: 11:4, mimo: 14:3. Diváci: 130. Hradec: Ordelt – D. Drozd, Vyšehrad, Václavek, Šnejdr – Šejvl, Kraják (72. Zdržálek), Breda – Zorvan, Vágner (80. Dočekal), Zbudil (88. Heger).

Derby bylo vyhecované a v první desetiminutovce působili hosté překvapivě lepším dojmem. Naštěstí se do vážné šance nedostali. Po čtvrthodině hry se obraz hry změnil. Svěřenci trenéra Frimmela převzali iniciativu a až do konce zápasu byli lepší. O jejich převaze svědčí poměr střel 25:7.

Do první vážnější šance se dostal ve 25. min. hostující Pánek, ale gólman Ordelt se zaskočit nenechal. Hradec odpověděl o čtyři minuty později, kdy Zorvanova střela z přímého kopu skončila na břevně. Ve 33. min. už diváci jásali, když po Krajákově přihrávce si Zorvan zpracoval míč a jeho střela z 25 metrů skončila u levé tyče – 1:0.

Hosté se snažili rychle odpovědět, po závaru v hradecké šestnáctce nejprve výborně zasáhl Ordelt a vzápětí Šternberk v dobré pozici napálil míč jen do boční sítě. Závěr poločasu opět patřil „votrokům", kteří rychlou kombinací soupeře přehrávali, ale kýžený druhý gól nepřicházel.

Vstup do druhého dějství patřil Hradeckým. Hned ve 48. min. Zbudilovu střelu zneškodnil Stejskal. Následně se neujaly pokusy Krajáka, Zorvana i dalších. V 68. min. byli svěřenci kouče Frimmela asi nejblíže druhému gólu. Pardubické obraně pláchl Breda, ocitl se sám před gólmanem, ale nastřelil pouze jeho nohu.

V 76. min. se k individuální akci odhodlal Zdržálek, ale ve finální fázi byl nepřesný. O dvě minuty později se na druhé straně Špidlenova střela otřela o levou tyč. Pět minut před koncem se vyznamenal gólman Pardubic, když vyrazil Zorvanovu střelu na roh. Těsné vítězství lze považovat za zasloužené.

Milan Frimmel, trenér FC Hradec: „Úvodní minuty patřily soupeři, který byl aktivnější. Naštěstí to netrvalo dlouho, iniciativu jsme převzali a do konce poločasu jsme byli jasně lepší. Podařilo se nám jít do vedení zásluhou přesné Zorvanovy střely a tak jediné, co nám chybělo, byl druhý gól. Druhý poločas probíhal podobně, ale již nebyl v takovém tempu. Bohužel i přes několik slibných příležitostí se nám druhou branku nepodařilo vstřelit a tak derby bylo až do konce otevřené. Jsem rád, že jsme toto těžké utkání dokázali zvládnout a máme tři důležité body. V sobotu 17. srpna hrajeme od 12 hodin další utkání ve Zlíně."

Jan Skalička