Na malšovickém stadionu proběhl v uplynulém týdnu společný trénink mládežnické základny FC Hradec s druholigovým A týmem. Do tréninkové jednotky se zapojili také kluci, kteří nově přišli a nebyli členy klubu.

Nejprve bylo vůbec otázkou, zda se společný trénink uskuteční, ale dubnové počasí se nakonec umoudřilo a necelá dvoustovka mladých fotbalistů (jedna fotbalistka) ve věku 7 – 13 let se dočkala. Jeden sedmiletý kluk k tomu vtipně poznamenal: „Fotbalisti nejsou z cukru. My bychom trénovali i za deště, protože když to vydrží kluci z áčka, vydržíme to i my."

Mezi malými fotbalisty se pohybovali všichni členové prvního týmu. Daniel Trubač si dal „báčko" s třináctiletými „votroky" a bylo na něm hodně znát, že musí malinko hrábnout, aby svým kolegům stačil. Jan Pázler s Petrem Marešem na tom byli o poznání lépe, neboť trénovali s těmi nejmenšími - sedmiletými. „Hrozně mě to baví. Kluci mají o fotbal velký zájem, je jim to vidět na očích," řekl hradecký bek Petr Mareš. V zápřahu byli i všichni gólmani. Zatímco Jan Stejskal se zapojil do běžného tréninku, Jiří Lindr předával své zkušenosti žákovským brankářům a Radim Ottmar úplně těm nejmenším.

Devadesátiminutové tréninkové jednotce bylo přítomno i vedení klubu (Richard Jukl a Václav Víška). Druhý jmenovaný v úvodu všechny přivítal a poděkoval rodičům za to, že svého potomka vedou k aktivnímu sportu, dali důvěru právě klubu FC Hradec Králové. „Letos se chystám se svým synem do fotbalové školičky, takže i on bude nosit černobílý dres," uvedl člen představenstva hradeckého klubu Václav Víška.