I. liga U19
FC Hradec – Sparta Praha 0:6 (0:2). Branky: Ledecký 3, Kučera, Čermák, Mařík. Rozhodčí: Hrubeš. ŽK: 1:1. Diváci: 250. Hradec: Jehlička – Vocel (46. Kratochvíl), Krčál, Kučera – Bodlák, Hloušek (75. Pour), Mariotti (65. Ryšan), Shejbal – Kraják, Krátký (54. Bönisch), Špaček (46. Sixta).

Domácí nastoupili v silně kombinované sestavě zaviněné marodkou a na hře to bylo znát. Sparta od úvodu diktovala tempo hry a do přestávky získala uklidňující dvoubrankový náskok. Nejprve se prosadila po standardní situaci a poté potrestala chybu Vocela. „Votroci" se snažili o kombinační hru, spoléhali na rychlé protiútoky, ale v koncovce se nedokázali prosadit.

Na začátku druhé půle přidali hosté třetí gól a až do konce zápasu na trávníku jasně dominovali. Nešťastný gólman Jehlička lovil míč ze své sítě ještě třikrát, a „votroci" tak utrpěli nejvyšší porážku na domácím trávníku v této sezoně.

Luboš Prokopec, trenér FC Hradec: „Po takovém výsledku musím konstatovat, že soupeř vyhrál naprosto zaslouženě. Byl o třídu lepší, kvalita byla jednoznačně na jeho straně. Pro nás je tato porážka velkou ostudou. Něco podobného by se nám nemělo stávat."   (js)