Nejvyšší fotbalová soutěž staršího dorostu pokračovala ve středu druhým kolem.

Po vítězství v Jihlavě měli hráči FC Hradec Králové poprvé výhodu domácího prostředí, ovšem tentokrát vyšli bodově naprázdno.

I. liga dorostu U19:
FC Hradec Králové – FK Mladá Boleslav 1:3 (0:2). Branky: 59. z pen. Bönisch – 26. Lacek, 43. Klobása, 57. Geissler. Rozhodčí: Pilný. Diváci: 220. Hradec: Jehlička – Kafka (80. D. Drozd), Zezula, P. Drozd, Kratochvíl – Brabec (46. Šnejdr), Bönisch, Vobejda (66. Vágner) – Bláha, Hegr, Kraják (46. Langr).

Středočeši dokázali v úvodním kole v domácím prostředí zvítězit nad Pardubicemi přesvědčivě 3:0 a dobrou formu potvrdili také v duelu s hradeckými „votroky".

Hosté svoji převahu vyjádřili ve 26. minutě, kdy po centru zprava prošel míč na zadní tyč k osamocenému Lackovi, který zblízka prostřelil domácího gólmana Jehličku – 0:1.

Soupeř byl nadále při chuti a dvě minuty před koncem poločasu po centru zleva se k míči dostal nekrytý Klobása, jenž ho hlavou usměrnil do Jehličkovy svatyně – 0:2.

Obraz hry se příliš nezměnil ani po změně stran. Mladoboleslavští, kteří měli k dobru dvoubrankový náskok, hráli v pohodě a v 57. minutě potřetí udeřili. Geissler prošel přes dva domácí hráče a střelou k tyči nedal Jehličkovi žádnou šanci – 0:3.

O tři minuty později byl v pokutovém území hostů faulován Pavel Drozd a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Bönisch – 1:3.

Ve zbývajícím čase se domácí snažili s nepříznivým stavem něco udělat, ale hosté byli proti a žádné drama nepřipustili.

Milan Frimmel, trenér FC Hradec Králové: „Chtěli jsme navázat na úvodní vystoupení v Jihlavě, ale bohužel nám tento zápas nevyšel jak herně, tak i výsledkově. Sportovně musím uznat, že Mladá Boleslav byla lepší, naším nemastným výkonem jsme jí však cestu ke třem bodům hodně usnadnili. Věřím, že zlepšení v našem podání přijde již v sobotu (dnes), kdy od 11 hodin hostíme na Bavlně tým Bohemians 1905."   Jan Skalička