Vloni na podzim zazářil ve druhé lize. Poté ho však ve fotbalovém rozletu přibrzdilo nepříjemné zranění. Nyní by mohl nastat jeho čas. Šikovný ofenzivní hráč Radek Voltr (nar. 28. listopadu 1991) absolvuje letní přípravu s „votroky" a doufá, že na podzim rozšíří svou sbírku prvoligových startů.

Ve středečním duelu v Chrudimi (2:0) jste vstřelil gól. Je to pro vás před blížícím se začátkem sezony povzbuzení?
Určitě jsem za gól moc rád. V předchozích přípravných zápasech jsem nějaké šance měl, bohužel se mi je nepodařilo proměnit. Doufám, že trefa krátce před začátkem sezony mi trochu zvedne sebevědomí a góly tam už zase budou padat.

V neděli vás čeká ligová generálka na půdě HFK Olomouc. Bude z hlediska sebevědomí pro tým důležité předvést kvalitní výkon?
Myslím si, že generálka rozhodně důležitá bude. Jde o poslední přípravný zápas před začátkem sezony, takže pokud se nám vydaří, sebevědomí si zvedneme. Nicméně kdyby se nám to náhodou nepovedlo, nesmí se stát, aby nás to nějakým způsobem psychicky poznamenalo. Bude ještě týden na to, abychom se připravili na první ligový duel v Plzni. Utkání v Olomouci tedy důležité bude, ale domnívám se, že nebude mít extra vypovídající hodnotu.

Je už v kabině cítit, že se blíží ostrý start?
Samozřejmě. Všichni dobře víme, že se sezona blíží. Máme za sebou více než měsíc tvrdé dřiny a už se na začátek ligy moc těšíme. Dobře víme, že nás čeká strašně těžký soupeř, možná dokonce ten nejtěžší, jakého jsme si na úvod mohli přát. Ale uvidíme. Třeba překvapíme a dovezeme z Plzně nějaký bod.

V nejvyšší soutěži máte dohromady odehráno zatím jen třiatřicet minut. Věříte, že na podzim svoji sbírku rozšíříte?
Na jaře jsem čekal, že budu mít více startů než jen tři. Byl jsem však po zlomenině zánártní kůstky. Když už jsem se dostal do základní sestavy, tak jsem se v Jablonci opět zranil a byl mimo hru na další tři týdny. To mi překazilo jakékoliv plány na rozšíření sbírky svých startů. Pevně věřím, že po kvalitní letní přípravě, kterou jsme absolvovali, se kolonka prvoligových startů rozšíří a přibudou i nějaké góly.

Jak se v závěru přípravy cítíte, ať už po fyzické nebo po psychické stránce?
Ze začátku byla příprava dost krušná. Bylo to opravdu nesmírně náročné. Říkal jsem si, že už nikdy nemůžu absolvovat náročnější přípravu, než jakou jsem měl pod trenérem Prokopcem. Jenže tahle ji předčila. Trvala i dost dlouho, tři týdny to bylo náročné. Nicméně je to takové nucené zlo, které musí absolvovat každý fotbalista. Věřím tomu, že nám to v lize pomůže. Díky tomu, že jsme trénovali tvrdě, snad budeme mít během sezony síly a budeme moct soupeře překonávat. Měl by to být faktor, který nám pomůže získávat důležité ligové body.

První půlku loňské sezony jste strávil na hostování v Čáslavi, kde se vám nebývale dařilo. Proč se to potom nepodařilo přenést i do Hradce?
Půlsezona v Čáslavi pro mě byla absolutně výborná. V šestnácti zápasech jsem vstřelil osm branek, což bylo skvělé. V posledním podzimním zápase jsem si však přivodil zranění. Zimní přípravu v Hradci jsem absolvoval tak, že jsem naskočil na první trénink, a tam jsem zjistil, že noha je stále špatná. Posléze se zjistilo, že jsem měl zlomenou zánártní kůstku. Takže jsem pak tři měsíce netrénoval. K týmu jsem se připojil až někdy koncem března. Potom už bylo těžké se nějakým způsobem prosazovat.

Myslíte, že se zase dostanete do podobného laufu, v jakém jste byl v Čáslavi?
Kdybych tomu nevěřil, tak nemá cenu fotbal hrát. Věřím tomu, že když se mi dařilo ve druhé lize, předtím i ve třetí lize, tak není důvod, proč by se mi nemělo dařit v první lize. Když tomu půjdu naproti a budu makat, tak věřím, že se mi bude dařit. Doufám, že pomůžu jak sobě, tak i mužstvu získat co nejvíce bodů a nastřílet co nejvíce gólů.