Devět změn oproti nedělnímu ligovému utkání s Jabloncem (1:0) udělal hradecký kouč Václav Kotal na Vysočině. V základní jedenáctce zůstali pouze mladíci Horák a Harazim.

Největší šanci první půle měl po čtvrthodině hry Juliš, když šel z pravé strany sám na branku, jeho střelu na zadní tyč, ale přečetl domácí gólman Mastný a vyrazil ji na roh. Ve 40. minutě postupoval na Mastného Hais, ale těsně před vápnem byl od míče odstaven. 

Jediné gólové situace se tak diváci dočkali až v 72. minutě, kdy se Hais dostal za jihlavskou obranu, obešel Mastného a poslal Votroky do vedení – 0:1. Vysočina si už šanci na vyrovnání nevypracovala, do osmifinále tak proklouzli Votroci.

Jihlava - Hradec Králové 0:1

Fakta – branka: 72. Hais. Rozhodčí: Všetečka – Vlček, Matoušek. ŽK: 2:4. Poločas: 0:0.

FC Vysočina Jihlava: Mastný – Svoboda, Piško, Tonbul, Chytrý (77. Peřina) – Pešek (77. Shudeiwa), Tureček – Křivánek, Franěk, Ogiomade (63. Křehlík, 84. Vedral) – Tall (63. Fila). Trenér: Oulehla.

FC Hradec Králové: Zadražil – Čech, Hlaváč (72. Dancák), Ševčík, Harazim – Kučera (72. Klíma), Pudhorocký (46. Kodeš), Rada (86. Čihák), Horák – Hais (79. Vašulín), Juliš. Trenér: Kotal.