Mrázek nastřílel sedm branek a svými výkony si řekl nejen o smlouvu pod „lízátky“, ale i o místo v základní sestavě. Největší zimní posila „votroků“ si může v sobotu v Liberci odbýt premiéru v české nejvyšší soutěži.

„Příprava je důležitá, ale teď přijde podstatnější část. Uvidíme, všechno napovídá tomu, že by to mohlo být dobré, ale vše se ukáže až na hřišti v mistrovských zápasech,“ drží se při zemi někdejší mládežnický reprezentant.

Jeho kariéra se v roce 2007 zadrhla. Byl jedním z obviněných v kauze druholigové Bystrce, kde šlo o ovlivňování výsledků. Mrázek musel na čtyři roky nuceně opustit český fotbal.

Do dneška v něm zůstal pocit křivdy „Už je to za mnou a vysvětloval jsem to všude snad milionkrát. Cítím se nevinný,“ prohlásil v lednu pro Deník.

Na Mrázkovu minulost nehleděl ředitel hradeckého klubu Richard Jukl a nabídl mu smlouvu. „Sázkařská aféra v Bystrci, do které byl zapleten, nehrála roli. Vím, jak celá kauza probíhala. Nemá cenu babrat se v minulosti,“ prohlásil Jukl.

Pravda, už je to pryč. Tomáš Mrázek má před sebou novou šanci. Pokud ji chytí za pačesy, může v téměř šestadvaceti letech restartovat svoji kariéru. Nakročeno má dobře.

Na první start v lize se nemůže dočkat. „Už aby to bylo,“ říká s úsměvem. „Někdo čeká na první zápas jen krátce, někomu to trvá holt déle. Doufám, že teď už to dopadne,“ přeje si Mrázek, který byl kdysi v ligových kádrech Opavy a Žižkova, ale na trávník se nedostal.

V Hradci se rychle zabydlel. „Zatím samá pozitiva. Je tady skvělá parta a výborní trenéři. Řekl bych, že to je taková jedna velká rodina. Síla kolektivu je velká přednost Hradce,“ zdůraznil.

Týmový výkon bude v úvodu jara důležitý. „Votroci“ se střetnou s největšími aspiranty na titul, Libercem a Spartou. „Naší výhodou je, že můžeme hrát uvolněně. Favorité jsou naši soupeři a na ně bude vyvíjen tlak. Možná by nám pomohlo, kdyby byly horší terény, protože Sparta i Liberec jsou hodně fotbalová mužstva,“ přemítá Mrázek.

Fotbalový „buldok“ po příchodu do Hradce nejen střílel góly, ale i vydatně plnil týmovou kasu, za první branky, zápisné… Pokladník Jiří Lindr má z jeho příspěvků radost.

„Už mně to kluci hlásili, je to docela slušná částka. Snad uhádám nějakou slevu, pěkně se mi to tam začíná kupit,“ rozesmál se Mrázek. Jeho přínos do kasy může být ještě vyšší, pokud by případný první start v lize okořenil i prvním gólem. „Tak za to bych zaplatil rád,“ má jasno.

Největší zimní posila - Tomáš Mrázek

Datum narození:
11. května 1986.
Výška: 179 cm.
Váha: 78 kg.
Stav: svobodný.
Post: útočník.
Předchozí kluby: Opava (2006 a 2011), V. Žižkov (2006), Bystrc (2007), Weiden (Něm., 2008), Púchov (2009), Nové Zámky (2009-2011).