V sobotním utkání Jako III. třídy Syrovátka – Kosičky B (5:5) vstřelil hostující Milan Stránský tři branky, čímž výrazně přispěl k dělbě bodů. Následující den v zápase Hradecký Votrok OP Kosičky A – Červeněves (5:0) přidal další dvě trefy. OFS Hradec ho za to zvolil borcem uplynulého kola.

Kdy a kolik branek jste nejvíce vstřelil v jednom střetnutí?
V dospělém fotbale jsem dal nejvíce čtyři góly a to zrovna ve 4. kole probíhajícího ročníku proti Lovčicím. Jinak si ještě pamatuji, že jsem jako žáček dával i šest branek za zápas, ale to už je pryč (směje se).

V jakém časovém sledu góly padly a jak jste se prosazoval?
Utkání Syrovátka – Kosičky B 5:5 (4:2): Ve 30. min. brácha, jak je jeho zvykem, výborně zatáhl míč až do vápna, kde byl jasně faulován a já penaltu poslal po zemi k pravé tyči. V 50. min. ani nevím, jak se to všechno seběhlo, ale po zmatcích před vápnem domácích jsem se dostal k míči a plackou podél brankáře snížil na jednogólový rozdíl. Třetí zásah přišel v 58. min., opět má na něm velký podíl brácha, když zase zavezl míč do vápna, nahrál pod sebe a na mně už bylo jen propálit houštinu těl v bráně, což se povedlo.
Zápas Kosičky A – Červeněves 5:0 (2:0): V 69. min. Žaldy (Honza Žaloudek) byl ve vápně faulován, a tak jsem se opět postavil k penaltě, tentokrát zvolil druhou stranu a od tyče zvýšil naše vedení na 3:0. V 82. min. to byla třešnička na dortu tohoto duelu. Saša Zich mě po rozehraném rohu krásně našel na zadní tyči a já akrobaticky ze vzduchu trefil míč přímým nártem přes celou bránu do šibenice. Jeden z nejhezčích gólů mé kariéry.

Měl jste v těchto střetnutích i další šance?
V Syrovátce možná jednu a s Červeněvsí taky, kopal jsem za vápnem přímák, ale netrefil ho podle svých představ a pro brankáře to nebyl problém.

Jaká atmosféra byla v kabině po prvních poločasech, kdy v Syrovátce vedli domácí 4:2 a s Červeněvsí jste měli náskok 2:0?
Špatná v Syrovátce, my byli na míči a měli šance, ale góly jsme domácím po hrubých individuálních chybách darovali. Tak jsme si to vyříkali a do druhé půle chtěli jít s cílem zvrátit zápas, což by se nám nakonec i povedlo, nebýt zbytečných vyloučení. Doma s Červeněvsí atmosféra taky nebyla nijak moc dobrá. Ale to bylo spíš tím, že jsme měli v poločase vést 6:0 a mohlo být po utkání. Jenže co my nedáme, to je na zamyšlenou. Nakonec si to tým pohlídal a vyhrál o pět branek, za což jsme rádi. Tímto bych chtěl pozdravit trenéry, kteří za tento výsledek štědře přispějí do kasy.

V Syrovátce se zrodila divoká plichta 5:5, navíc jste závěr dohráli pro vyloučení jen v devíti…
Ano, je to spíš hokejový výsledek. Ale zápas hrubě ovlivnil sudí, jenž to nezvládl. Těsně po poločase měl vyloučit domácího hráče za oplácení, místo toho mu dal pouze žlutou a pak už to jelo. Co zákrok, to ostrý faul. Bohužel to pár lidí od nás psychicky nezvládlo a dopadlo to tak, jak to dopadlo. A hrát dvacet minut o devíti, to není žádný med.

Přibližte vaši kariéru.
Jako pětiletého špunta mě taťka dovedl na hřiště Kosiček a tam si mě vzal pod křídla pan Tér, který mě naučil kopat do balónu. V devíti letech si mě všimla RMSK Cidlina, tam jsem prošel všemi žákovskými i dorosteneckými kategoriemi. Tímto bych chtěl poděkovat rodičům, že jsem tohle mohl absolvovat, protože nebýt jich, tak bych si nikdy žákovskou ani dorosteneckou ligu nezahrál. Po dorostu jsem ještě půl roku hrál za Nový Bydžov krajský přebor a pak se kvůli studijním důvodům vrátil zpátky do Kosiček. Minulé jaro jsem hostoval v Kratonohách, kde jsem zažil parádní jízdu, když jsme 19 zápasů v řadě neprohráli. Nyní jsem opět v Kosičkách.

Největší fotbalový zážitek?
Je jich několik. To, že jsem mohl hrát v Bydžově s týmy jako Sparta, Plzeň, Liberec a to jak v žákovském, tak v dorosteneckém věku. Pak návštěva zápasu mého nejoblíbenějšího týmu Arsenalu, jehož jsem velkým fanouškem. A v neposlední řadě famózní šňůra v Kratonohách.

Jaké jsou vaše fotbalové cíle?
Dovést Kosičky do A třídy. Je to možná troufalý cíl, ale tým na to je, tedy pokud se všichni vrátí k poctivému tréninku. Kdyby to nevyšlo, tak si zahrát ještě někde výš.

Kam byste čtenáře pozval na fotbal o víkendu?
V sobotu do Kosiček, zde naše béčko hostí Malšovu Lhotu a bude určitě chtít naplno bodovat. A v neděli samozřejmě do Vysoké, kde budeme hrát my (áčko). I když víme, že to bude nesmírně těžký zápas, chceme odvézt všechny body a prohánět Stěžery.

Lubomír Douděra