Fotbalová divize C pokračovala devětadvacátým kolem. V kvalitních výkonech pokračuje Nová Paka, překvapením je vítězství hradeckého béčka na půdě silné Velimi.

Admira Praha – Dvůr Králové 6:3

Miloš Dvořák, trenér TJ Dvůr Králové: „Výsledek hovoří za vše. Po půlhodině hry jsme prohrávali 0:4 a bylo de facto po zápase. Zlepšený výkon sice vedl k snížení na rozdíl dvou branek, další velké šance jsme ale zahodili a v závěru nás soupeř trestal dál. Góly, jaké jsme v poslední době inkasovali, byly trestuhodné, a pramenily z obrovských chyb."

Jablonec n. N. B – Převýšov 1:2

Bohuslav Pilný, trenér SK Převýšov: „Pokračovali jsme v utrápených výkonech na hřišti soupeřů. Cením si toho, že jsme výsledek otočili a získali tři body, ale naše hra neměla moc valnou úroveň."

Trutnov – Náchod 2:4

Petr Brejcha, vedoucí mužstva FK Trutnov: „Celkově se hosté vyskytovali více u míče a asi zaslouženě si odvezli všechny body. Stav 2:1 pro nás byl nadějný, v závěru ale soupeř potvrdil zkušenosti a skóre otočil."

Karel Havlíček, trenér FK Náchod: „Díky hasičským závodům na vedlejším hřišti se zápas odehrál v důstojné kulise. Mrzí určitě první inkasovaný gól, na druhou stranu mužstvo ukázalo svůj charakter, kdy po blamáži s Ústím dokázalo tento zápas otočit."

Pardubice B – Mšeno 3:0

Josef Krupička, trenér FK Pardubice B: „Jednalo se o utkání se soupeřem z horní poloviny tabulky, který přijel hrát fotbal, což nám vyhovovalo. Obě mužstva předváděla kombinační technický fotbal, ale my měli více ze hry a vytvářeli si šance, ze kterých jsme v první půli vytěžili jeden gól, tyč a břevno. Druhý poločas byl jasně v naší režii a vstřelili jsme další dva hezké góly. Mohlo jich být více, šance jsme měli. Chválím celé mužstvo za kvalitní výkon, vynikli Kudrna, Vágner a Fiala."

Polepy – Nová Paka 1:4

Josef  Hloušek, trenér 1. FK Nová Paka: „Pěkný zápas, hodně ofenzivní. Domácí byli lepší do dvacáté minuty, v té době nás podržel brankář Kanaval a po půlhodině jsme převzali taktovku my. Přišly naše dva pěkné góly, a to byl základ výsledku. Nesrazila nás ani kontaktní branka, na kterou vzápětí odpověděl Povr. Mužstvo hrálo útočný fotbal a za to bych mu chtěl poděkovat. Navázalo na sérii sedmi utkání bez porážky, ukázalo, že dokáže bojovat i na hřišti soupeřů. Za to bych mu chtěl poděkovat. Nyní nás čeká ve středu poslední zápas sezony doma s Velimí, na který se těšíme, ale nebude to vůbec jednoduché."

Velim – FC Hradec Králové B 2:3

Luděk Jelínek, asistent trenéra FC Hradec Králové B: „První poločas jsme sehráli velice dobře, dali jsme pěkné branky po hezkých akcích. Je jenom škoda, že po třetí vstřelené brance jsme přenechali iniciativu soupeři, který snížil na rozdíl jediného gólu. V závěru jsme se tak zbytečně strachovali o výsledek, naštěstí to dobře dopadlo."

Nový Bydžov – Turnov 1:1

Miroslav Chalupa, trenér RMSK Cidlina Nový Bydžov: „Kvalita utkání byla výrazně ovlivněna nepříznivými klimatickými podmínkami. Přítomní diváci tak viděli spíše kopanou než fotbal. I obě branky byly spíše dílem značně podmáčeného terénu než umění aktérů utkání. Přesto bych chtěl mužstvu poděkovat za příkladnou bojovnost a to především v těžkých momentech, kdy se skóre pro nás nevyvíjelo příznivě. Nakonec se nám podařilo, podle mého názoru, alespoň zaslouženě vyrovnat."

Ústí n. O. – Kolín 1:1

Jan Navrátil, trenér Jiskry Ústí nad Orlicí: „Celý tým měl obrovskou snahu  poslední zápas sezony vyhrát, proto jsme byli smutní z vyrovnání těsně před koncem. Podle výkonu obou týmů je remíza spravedlivá. Všem hráčům za poctivý a do detailu koncentrovaný výkon, který stál spoustu sil, děkuji."

Hvězdy kola

1. Jakub Urbanec (Nová Paka): Mladý novopacký záložník dvakrát skóroval v Polepech a byly to góly parádní. Ten první, dělovku z dvaceti metrů, zastavila až síť domácí branky, druhý zaznamenal ve  skluzu.

2. Michal Kouřil (Převýšov): A pak, že za Převýšov dává góly jen Svoboda. Důrazný stoper se zaskvěl dvěma góly na trávníku jabloneckého béčka. Nepříznivé skóre sám otočil.

3. Martin Kopáč (FC Hradec B): První brankou utkání odstartoval skvělou pasáž týmu Miloše Mejtského, který za 57 minut vedl ve Velimi 3:0.

Vítěz

Fotbalisté Hradce Králové B: Z horké půdy ve Velimi se body často nevozí, natož rovnou tři. Královéhradecká rezerva odehrála se třetím týmem tabulky jeden z nejlepších zápasů jarní části.

Trapas

Fotbalisté Dvora Králové: V dezolátním stavu se na konci soutěže nachází defenzivní hra podkrkonošského celku. Za uplynulých pět kol inkasovala hrozivých jednadvacet branek.

Obrat kola

Vzpoura Náchoda: Tuctové derby se změnilo v krásnou podívanou. Sestupující Trutnov dlouho trápil favorita, vedl 2:1, ale v závěrečné půlhodině přišel uragán Náchoda, který třemi góly výsledek převrátil na svoji stranu.

Střelci

1. Svoboda (Převýšov) 27 branek, 2. Vaňous (Ústí nad Orlicí) 14, 3. Čech (Dvůr Králové) 12, 4. - 6. Knápek, Kukla (oba Ústí nad Orlicí), Kořínek (Dvůr Králové) vš. 11.
Pozn.: Pouze hráči východočeských týmů.