Radim Holub, bývalý fotbalista Hradce Králové a Sparty Praha, v současnosti hráč MFK Chrudim: „Momentálně asi nejlepším gólmanem planety je,  důkazem budiž skvělý výkon ve finále Ligy mistrů. Samozřejmě budeme doufat, že bude i stěžejní postavou na šampionátu. Jenom na jeho kvality však spoléhat nemůžeme, český tým se musí výrazně zlepšit ve finální   fázi."

Vratislav Lokvenc, bývalý reprezentant a hráč Sparty či Hradce Králové: „Určitě patří k nejlepším. Casillas a Buffon jsou na stejné úrovni. Petr je však díky vítězství v Lize mistrů momentálně na koni. Právem je považován za ikonu, která by nám mohla pomoci k postupu ze skupiny."

Luděk Jelínek, bývalý brankář Hradce Králové: „Nemyslím si, že je nejlepší, ale patří k úzké špičce. Jeho pozice je složitá tím, že je mediálně velmi propíraný. Některé jeho zákroky se zveličují, někdy jsou mu přičítané góly, za které nemůže.  Na mistrovství však rozhodně bude jednou z hlavních opor našeho týmu."

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Mezi tři nejlepší brankáře světa patří, ale jestli je úplně nejlepší, si říct netroufnu. V otázce postupu jsem spíš skeptický, ale Čech bude určitě hrát klíčovou roli. Nečekám, že bychom dávali nějak moc gólů."

Pavel Král, redaktor Deníku:  „Říci o někom, že je nejlepší na světě, bývá ošidné. Obzvláště u gólmanů. Stačí jeden nepovedený zákrok a všechno je jinak. Čech samozřejmě patří k brankářské elitě. Má obrovské renomé, na šampionátu bude s Rosickým klíčovou postavou v cestě za postupem."