„V ne moc pohledném utkání domácí rozhodli po nepřímém kopu v našem vápně a po následném odrazu Srubjan vymetl šibenici. Fotbalové prostředí vypadá úplně jinak, co se týče hřiště, diváků, i nabídky občerstvení. Domácím ke třem bodům gratulujeme," řekl po utkání Josef Macek, vedoucí Červeného Kostelce.

Na první příčce je zpět zmiňovaná RMSK Cidlina. Ta doma nedokázala vyhrát a nedala gól, přesto si však svěřenci Michala Blažeje odnesli dva body z duelu s Kostelcem nad Orlicí, když zvládli penalty.

„Hráli jsme o návrat na první příčku, i proto jsme chtěli být hodně aktivní. Kostelec ale byl silný na míči, velmi dobře kombinoval, měl v prvním poločase více ze hry a donutil nás i ke změně herního stylu. Ve druhé půli už jsme byli nebezpečnějším týmem, vypracovávali si šance, ale v nich jsme se opět projevili jako fanoušci seriálu ,To je vražda napsala'. A to opakovaně. Pozitivem je, že se nám opět vyplatil častý trénink penalt a bereme bod navíc," komentoval zápas hrající trenér Nového Bydžova Michal Blažej.

Na půdě soupeře zaváhaly třetí Libčany. Ty padly v Chlumci 1:0, když dvacet minut před koncem rozhodl mladík Hubený.

Čtvrtý Jičín hostil zachraňující se Dobrušku a po remíze v základní hrací době (2:2) ovládl penalty.

Herní i výsledkový vzestup Lázní Bělohrad v posledních kolech zastavila na jaře velmi silná Vysoká nad Labem. V Bažantnici totiž slavila výhru 4:0!

Na domácí půdě trochu překvapivě ztratila hradecká Slavia, která podlehla hráčům Hořic. Jiskra otočila skóre a nakonec vyhrála 2:1.

V hodně svízelné situaci se nyní nachází Provodov, jenž tentokrát padl v Rychnově 2:1. Další důležité tři záchranářské body si připsal na domácí půdě hrající Broumov, který zdolal souseda v tabulce z Jaroměře poměrem 3:1 a na svého soupeře se bodově dotahuje.

Událost kola

Jasnou výhru na hřišti soupeře si připsali hráči Vysoké, kteří přehráli Lázně Bělohrad. Hosté ve druhém poločase vstřelili čtyři branky.

Zklamání kola

Červený Kostelec měl potvrdit první příčku v Novém Městě. To se mu ale nepovedlo a nejtěsnějším možným poměrem zde padl.

Výrok kola

„Cíl splněn, zvítězili jsme v normální hrací době. Cesta byla trochu kostrbatá, ale sladká. Tak a teď náročná příprava na televizní duel. Doufám, že bude plný stadion."
(Jan Čermák, trenér Rychnova)

Krajský přebor - sestava 26. kola podle Deníku

Drahorád (3, Broumov) - Srubjan (Nové Město nad Metují), Ulvr (2, Jičín), Stránský (3, Nový Bydžov) - Haken (Vysoká nad Labem), Melaga (Hořice), Svoboda (2, Broumov), Podlipný (Vysoká nad Labem) - Hubený (Chlumec nad Cidlinou), Počtýnský (5, Rychnov nad Kněžnou), Melichar (3, Hořice)

V pátek poslední rozloučení s Tomášem Kučerou
Dne 13. května zemřel při tragické dopravní nehodě fotbalista FC Libišany Tomáš Kučera ze Lhoty pod Libčany. Smutná událost zasáhla nejen fotbalovou veřejnost v regionu. Poslední rozloučení se čtyřiadvacetiletým hráčem se uskuteční v pátek 26. května ve Smuteční obřadní síni v Kuklenách. S fotbalem začínal ve Lhotě pod Libčany, dále působil v Olympii Hradec Králové, FC Hradec Králové, Libčanech, Holicích a Libišanech.