„Chci chytat,“ netají přesto Jan Stejskal, který poslední půlrok strávil na hostování v dalším týmu druhé fotbalové ligy, v pražské Olympii.

„Vyzkoušel jsem si, že bych na druhou ligu měl mít. Pobral jsem nějaké zkušenosti,“ pochvaluje si úsek kariéry, během nějž absolvoval za druhdy hradecký celek třináct utkání.

Po nich (a ještě podzimním působení v třetiligovém Převýšově) se na začátek letní přípravy hlásil v domovském FC Hradec. Jako člen reprezentace do jedenadvaceti let rozhodně neskrývá ambice. V konkurenci zkušeného Radima Ottmara a dalšího dravce Patrika Vízka se chce prosadit. „Jsme tři. Jdeme se poprat o místo jedničky,“ ví dobře Stejskal.

Vstup do této vřavy mu vyšel, na turnaji v Benátkách nad Jizerou vychytal úspěch v zápase o třetí místo. Votroci v něm zdolali Slovan Bratislava - po remíze 1:1 uspěli v penaltovém rozstřelu. „Myslím, že to bylo nebe a dudy oproti prvnímu zápasu. Ve druhé půli jsme byli lepší než Slovan,“ srovnával Stejskal utkání se semifinálovou prohrou 2:7 s Bohemians.

A popsal také, jak zvládl rozstřel: „Na radu trenéra brankářů pana Poštulky jsem si vybral jednu stranu a šel na ni. Docela jsem to trefoval.“

Tři na jeden flek
Boj o jedničku v hradeckém týmu se dá shrnout lehce: Dva mladíci proti matadorovi. Jan Stejskal s Patrikem Vízkem se budou snažit dostat na místo Radima Ottmara, který ale chytal během jara ve druhé lize velmi dobře.

„Ottmar měl nadstandardní formu, často nás podržel,“ hodnotil druhou část sezony výkonný ředitel klubu Jiří Sabou.

Na konci odvetné části dostal šanci i Vízek, který na podzim i na začátku jara chytal velmi slušně v domácím poháru. Ze tří zápasů ve II. lize mu jeden nevyšel, a to ten s Opavou. Stejskal odchytal v Olympii třináct duelů.