Boj o základní sestavu propuká na plné pecky. Fotbalisty Hradce Králové čekají poslední tři přípravná utkání před jarním startem Synot ligy v Mladé Boleslavi (21. února). Ve středu nastoupí ve 13 hodin na umělé trávě v Orlické Kotlině proti druholigovému Táborsku. „Řešíme čtyři až pět míst," prohlásil před středečním duelem Bohuslav Pilný, jeden z koučů „votroků".

Není složité odhadnout, jaké posty jsou s otazníkem. Bitva zuří především o jedno místo v útoku. V přípravě pálí ostrými jak David Vaněček, tak se šesti brankami nejlepší střelec podzimní části ligové sezony  Pavel Dvořák. Oba se trefili čtyřikrát.

Hrát ale může jen jeden. V hradeckém herním schématu 4–2–3-1 není prostor pro oba forvardy. Napětí se s blížícím začátkem záchranářských prací šplhá do nervózních hodnost. Dvořák touží konkurenta přišpendlit na lavičku. Stejně tak Vaněček.

„Nejsou to hráči, kteří si skáčou okolo ramen. To je celkem logické, konkurují si. Musí ale pochopit, že nejde o ně, ale o celý tým. O jejich roli diskutujeme, záleží pak na inteligenci každého z nich, jak si to přebere," říká Pilný.

Vaněček v sobotu odstoupil ze zápasu se Znojmem s podvrtnutým kotníkem. Dvořák dal dva góly… „David je schopen hry. Dnes bude hrát," ubezpečuje hradecký lodivod.

Nejasné je také složení stoperské dvojice, kde se o místo na slunci hlásí čtveřice Rolko, Plašil, Nosek a Chleboun. Ze hry vypadl Juraj Križko, který úvod soutěže nestihne kvůli bolavé achilovce. „To mě moc mrzí. Počítali jsme s ním," svraští čelo Bohuslav Pilný. Vyřešená není ani pozice levého obránce a štítových záložníků.