Čekalo se, že se budou pohybovat v horních patrech tabulky, ale opak je pravdou. Fotbalisté FK Černilov v podzimní části I. A třídy rozhodně nepředváděli  oslnivé výkony a s deseti body jsou až na předposlední příčce. Přes zimu zřejmě bude v klubu hodně rušno, přesto trenér Pavel Holbík s asistentem Petrem Benákem pozvání k následujícímu rozhovoru neodmítli.

Staré české přísloví říká, že po hodech bývá půst. Ve vašem případě to platí měrou vrchovatou. Souhlasíte?
Přísloví vznikají desítky i stovky let a vždy mají své opodstatnění. V tomto případě se to jen potvrzuje, takže nezbývá než jen souhlasit.

Vstup do podzimní části vyšel celému mužstvu na jedničku, vždyť ve třech zápasech vybojovalo sedm bodů při skóre 5:1.
Ano. To byly právě ty hody.

Následoval neuvěřitelný pád, od šestého kola jste osmkrát v řadě prohráli. Čemu to přisuzujete?
Faktorů je hned několik. Začít můžeme marodkou. Postupně se nám dlouhodobě zranilo pět hráčů. Hned na to se projevila nezodpovědnost dvou hráčů, kteří už tak oslabený tým na čtrnáct dní opustili a odjeli se rekreovat. To už máte sedm hráčů mimo hru,   a tím pádem obrovské problémy vůbec poskládat nějakou jedenáctku. Poslední věcí, kterou je potřeba zmínit, byla špatná výkonnost zbytku hráčů. Brankáři byli v každém zápase schopni vytvořit jednu až dvě hrubé chyby, které vedly k laciným brankám soupeře. Hráči se víc věnovali sálové a malé kopané než fotbalu na velkém hřišti. Někteří z nich chodili jen v sobotu na zápas a trénovat se jim nechtělo.

Při pohledu na soupisku nedoznal kádr v létě převratných změn. Neříkejte, že hráči zapomněli hrát fotbal…
To si nemyslíme. Někdy třeba jen malé změny, které si nesednou tak, jak by měly, můžou hru spíš rozhodit než posílit. To byl asi i náš případ.

Měli hráči vůbec zájem poprat se o dobrý výsledek?
Někteří ano, ale jiní vůbec ne. Na každém jednotlivci jsme to viděli. Prvně jmenovaných bylo bohužel málo na to, aby strhli ostatní. Ty druhé nebylo při zmiňované marodce kým nahradit.

Na jaře vás čeká boj o záchranu. Jak z nelichotivé situace ven?
Musíme věřit v uzdravení marodů, dobře v zimní přípravě potrénovat a vhodně doplnit kádr.

Necítíte, že se pod vámi kýve trenérská židle?
(odpovídá Holbík) Zatím to tak necítím, ale všichni víme, jak to ve fotbale chodí. Pokud odchod vedení a hráči budou chtít, nemám s tím žádný problém. Hlavně když to týmu pomůže.

Chcete ještě něco dodat na závěr?
Celému kolektivu přejeme hodně zaslouženého odpočinku, hezké Vánoce, hodně zdraví do nového roku 2013, mnoho krásných fotbalových zážitků a úspěchů v jarní části soutěže.   Jan Skalička