Na jedné straně zklamání ze ztraceného zápasu, na té druhé nadšení po vítězné premiéře na Stadionu Evžena Rošického. Olympia Praha jako nováček druholigové soutěže vyhrála v prvním utkání nové sezony nad Pardubicemi 1:0. Na Strahově, na jednom z největších českých stadionů, bude hrát celou sezonu.

„Jsme v Praze úplně nový klub, bude těžké sem diváky přilákat. Je to druhá liga, snad někdo bude chodit,“ doufal brankář Luděk Frydrych. Olympia se do Prahy přesunula z Hradce.

Jak dopadla premiéra? Podle oficiální zprávy si na první zápas „nové“ Olympie našlo cestu 350 diváků. Své místo si na tribuně našli i trenéři druholigových týmů jako David Vavruška ze Žižkova či Roman Nádvorník z Táborska.

Diváci měli k dispozici tribunu za střídačkami. Vstupenky za 70 korun se prodávaly u stolku před jedním z vchodů, stejně tak si návštěvníci mohli zakoupit u provizorního „stánku“ i občerstvení.

„Pokud by se nám dařilo, tak věřím, že si fanoušci cestu na fotbal najdou. Pak je můžou nalákat i soupeři. Ale víme, že tady nebude na každý zápas nějaká bouřlivá atmosféra,“ konstatoval Frydrych. V prvním utkání se o to, že alespoň chvílemi nebylo při hře ticho, postarala v rohu stadionu hrstka pardubických příznivců.

Strahov, ke kterému neodmyslitelně patří atletická dráha, je novým prostředím i pro samotné hráče Olympie. Svůj domovský stánek si vyzkoušeli na předzápasovém tréninku, jinak se připravují na žižkovském hřišti TJ Spoje.

Dříve na Strahově působila Slavia Praha, řadu let se zde hrálo i finále českého poháru. Nyní se zde bude po vybraná sobotní dopoledne servírovat menu z Fortuna národní ligy.

„Vstoupili jsme do sezony vítězně, ale máme určitě co zlepšovat,“ řekl trenér Miloš Sazima po těsné výhře nad Pardubicemi, kterou Olympii zajistil gól Vopata v době, kdy hrála v oslabení.

„Čeká nás spousta práce, protože tady máme řadu nových hráčů. Ti, kteří přišli z nižší soutěže, si na kvalitu druhé ligy teprve zvykají. Z tohoto pohledu nás tři body z prvního zápasu ohromně těší. Domnívám se, stejně jako kolegové z Pardubic, že tento ročník FNL bude hodně vyrovnaný,“ doplnil Sazima.

Pro Olympii, která v létě přestěhovala tým dospělých z Hradce Králové do hlavního města, začala nová éra. Hned další zápas na Strahově bude mít zvláštní náboj – přijede pražský konkurent ze Žižkova.