Fotbalisté Smiřic udělali velmi důležitý krok v cestě za záchranou krajské I. B třídy. Ve skupině A v ryze záchranářském mači porazili doma Rudník vysoko 4:0 a v posledním kole už budou mít vše ve svých rukách.

V Hradci na Lokádě se hrálo derby, do kterého však šly na jaře velmi dobře hrající Skřivany v notně oslabeném složení. A podle toho to taky dopadlo - vyfasovaly pořádný debakl 0:11. Lokomotiva díky vysokému vítězství stvrdila návrat do I. A třídy.

„Nepál“ na svém hřišti remizoval s Železnicí 1:1 a v rozstřelu vyhrál 5:3.

Ve skupině B měly volno Předměřice.

Třetí Třebechovice doma podlehly čtvrté Solnici 0:1 gólem z 89. minuty. Porážka mrzí o to víc, že podorebský celek mohl v případě vítězství poskočit na druhou příčku, která může za určitých okolností znamenat postup do vyšší soutěže.

Dramatický závěr byl k vidění v Malšovicích. V 87. minutě to bylo 1:1, pak se každý tým trefil ještě jednou. Nejprve to byli hosté, když T. Přikryl proměnil i svou druhou penaltu v zápase. Když svítila na ukazateli skóre a času „devadesátka“, vyrovnal Krejčí. Bod navíc brali v rozstřelu po zásluze domácí hráči.

Smiřice - Rudník 4:0

Smiřice: Brom – Havlíček, Matějček, Prokop, Koza – Jaborník, Smrček (60. Věchet), Korenčík, Koutník – Morávek, Zemek (46. J. Mochan).

Nepolisy - Železnice 1:1, pen. 5:3

Nepolisy: Půlpán – Tichý, Šustr, Chaloupka, Marek – J. Hanuš (76. Novotný), M. Batelka, J. Batelka, R. Hanuš (89. Haltuf) – Doseděl, Tlustý.

Lokomotiva Hradec - Skřivany 11:0

Lokomotiva Hradec Králové: Beránek – Mi. Zvolánek, Schejbal, Kotal, Melek – Ji. Javůrek (55. Filipi), Hůlka (46. Šubrt), P. Drozd, Barcic (76. Rosulek) – Ma. Zvolánek (80. Šec), D. Drozd. Skřivany: Jebavý – Zima (55. A. Staněk), Kulich, Matějka, Novotný – Stěhulka (34. Zámečník), Škaloud, Postolka, Špáta – Schubert, Vysuček.

Třebechovice p. O. - Solnice 0:1

Třebechovice: Cejnar – D. Vích (78. Voltr), M. Vích, Šreibr, R. Bíl – Věříš (70. Bušák), M. Bíl, Dědeček (80. Hájek), Kyral – Želízko, Soukup (60. Lochman).

Malšovice - Častolovice 2:2, pen. 3:2

Malšovice: Blažko – Luňák, Krejčí, Ninger, Etflaiš – Libřický, Jareš (75. Valc), Brokeš, Papík – Soukup, Groh.