V zápase starších dorostenců dali trenéři příležitost hráčům, kteří by měli prvoligový dres obléknout v příští sezoně. Severočeši zvítězili poměrně vysoko, když ve dvou případech potrestali zbytečné chyby „votroků“. Mladší dorost si naopak přivezl všechny body, když se hlavou přesně trefil Krolop.

Starší

FK Baník Most – FC Hradec Králové 4:1 (2:0). Branky: Hovorka 2, Ščuka, Černý – Novotný. FC Hradec: Koubek – Vlček, Kudláček, Ramba, Braun – Bárta (60. Hečko), Koza, Novotný, Havelka (70. Pártl) – Hodas (60. Bastin), Faltus.

Do první šance se dostal již ve 2. min. Novotný, ale domácí gólman Falta si s jeho trestným kopem poradil. O tři minuty později se však na druhé straně skóre již měnilo, když z přísné penalty poslal míč za Koubkova záda Hovorka – 1:0. O chvíli později vystřelil z pětadvaceti metrů Koza, jeho střela těsně minula levou tyč. Ve 25. minutě se k odraženému míči dostal Černý a z dvaceti metrů napálil míč přesně k levé tyči – 2:0.

Po půlhodině hry měl kontaktní gól na noze Faltus, který přehazoval Faltu, ten však zázračně stačil míč lapit na brankové čáře. Ve 35. minutě trefil Vlček po rohovém kopu spojnici břevna a tyče. V závěru poločasu postupoval Hodas sám na mosteckou branku, obešel i brankáře, ale v rozhodujícím okamžiku zamířil mimo tyče.

Nástup do druhého dějství vyšel Mostu. Ve 49. minutě využil Hovorka nedorozumění mezi Kudláčkem a brankářem Koubkem a zvýšil na 3:0. Následně na druhé straně neuspěli Novotný ani Faltus. Po hodině hry po chybě Kudláčka upravil Ščuka na 4:0.

O kosmetickou úpravu výsledku se postaral dvacet minut před koncem hlavou Novotný – 4:1. O pět minut později měl gól na noze střídající Hečko, ale netrefil odkrytou branku.

Luboš Prokopec, trenér FC Hradec Králové st. dor.: „Nyní procházíme testovacím obdobím. Příležitost dostávají hráči, se kterými se předběžně počítá pro příští prvoligový ročník. Sami však poznávají, že rozdíl mezi Českou ligou a nejvyšší soutěží je značný. Z tohoto pohledu by na sobě měli více zapracovat. V sobotu proti Plzni dostanou šanci další hráči. Uvidíme, jak se prosadí. Vítězství Mostu bylo zasloužené, i když dva góly do naší sítě byly velmi laciné.“

Mladší

FK Baník Most – FC Hradec Králové 0:1 (0:0). Branka: Krolop. FC Hradec: Martinovský – Štěpán, Novák, Táborský, Zbořil – Doležal, Ptáček, Krolop, Klapkovský (41. Dvořák) – Tichý (66. Klátil), Nágl (41. Hofman, 80. Baťka).

Jaroslav Kratochvíl, trenér FC Hradec Králové ml. dor.: „Bylo to nepohledné utkání, ve kterém o našem vítězství rozhodla akce Tichého, po jehož centru se hlavou prosadil Krolop. V závěru mohl vedení pojistit Klátil, ale domácí obránce vykopl míč z brankové čáry.“

Jan Skalička