„Ano, v obraně jsme měli velké problémy," bez vytáček přiznal trenér Bohuslav Pilný. „Je složité čelit takové kvalitě. My jsme toho prostě nebyli schopni. Ale v lize nebudeme jediní, tím se ovšem samozřejmě nechceme chlácholit."

Zápas nezvládli dva obránci - stoper Marek Plašil a krajní bek Jan Mudra. Ten už ve 4. minutě po faulu na Petrželu obdržel žlutou kartu, reprezentační záložník si s ním pak dělal co chtěl. Došlo to až tak daleko, že byl Mudra v druhém poločase střídán…

„Jedna věc je, že na začátku dostal žlutou, těžko pak mohl být agresivní. Druhou věcí bylo, že na něj hrál Petržela, který se vrací do formy, a když máte z útočícího hráče takový respekt, tak všichni mohli vidět, jak to pak dopadne," ucedil Pilný.

Proč kritika směrem k Plašilovi? Za prvé: před úvodní trefou neuhlídal hlavičkujícího Hejdu. „Opakovaně jsem to studoval na videu, Hejda ho ve vzduchu přejel, šel tam fantasticky, to se nedá nic dělat," brání stopera Pilný.

Jenže Plašil byl ještě u dalších dvou obdržených branek… „Rozhodně chyboval před druhým gólem, při brance číslo čtyři měl naopak dobré postavení, ale nepřišel blok z druhé strany. Tam musíme být mnohem agresivnější," hodnotí Pilný. „Na stopery se vždycky snese nejvíc kritiky, protože jsou u gólů nejvíc vidět. Ale chyby tam byly už předtím. Nelze všechno svalovat jen na ně."

Naopak výborný duel odehrál Petr Schwarz, autor jediného hradeckého gólu. „Udělal kus práce, operoval na velkém prostoru. Teď jde o to, aby své výkony dovedl opakovat," řekl Pilný.

Plzeň - Hradec Králové 4:1

Fakta – branky: 41. a 53. Krmenčík, 31. Hejda, 43. vlastní Chleboun – 83. Schwarz. Rozhodčí: Proske – Antoníček, Melichar. ŽK: Hořava, Krmenčík – Mudra, Chleboun. Diváci: 9393. Poločas: 3:0.
Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník, Limberský – Petržela (71. Kovařík), Hromada, Hořava (59. Hrošovský), Kopic – Krmenčík, Poznar (81. Ďuriš). Trenér: Pivarník.
FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra (69. Polom) – Martan, Schwarz, Vlkanova (84. Zorvan), Janoušek, Trubač (62. Malinský) – Žondra. Trenéři: Frimmel a Pilný.

Hodnocení hráčů FC Hradec

Radim Ottmar - 4: Dostat čtyři góly? Pro gólmana noční můra. Možná si mohl počínat aktivněji při brance č. 3.

Tomáš Holeš - 4: Plzeňským stačil rychlostí i herním myšlením. Při třetí brance ale nestihl přikrýt Kopice.

Jakub Chleboun - 4: Kopicovu hlavičku, která mířila úplně mimo, si výstavně šoupnul do vlastní branky. 

Marek Plašil - 2: Nepovedený mač. Hodně nepovedený… Byl u tří gólů, sudí mu ještě odpustil penaltu.

Jan Mudra - 2: Místo agresivního způsobu bránění se rozhodl pro naivní stínohru. Petržela si s ním hrál.

Ladislav Martan - 3: Je to pořád stejné. Snaha v pořádku, efekt mizivý. Ani proti Plzni nic nevymyslel.

Petr Schwarz - 6: Když byl Hradec nebezpečný, měl v tom prsty. Odměnou za nebojácnost mu byl gól na 1:4.

Adam Vlkanova - 5: Hlavně v první půli táhl po straně hodně akcí. Po zranění se dostává do laufu. 

Jiří Janoušek - 3: Krmenčík mu před 4. gólem nasadil výstavní jesle. Na hru Hradce neměl žádný vliv.

Daniel Trubač - 3: Vůbec nedostal prostor, byl minimálně na míči, a tudíž téměř neviditelný.

Libor Žondra - 3: Balony, které potřebuje, k němu nedolétly. A když už, tak o ně brzo přišel. Neprosadil se.

STŘÍDALI: Tomáš Malinský (6) – Usazení na lávku vzal pozitivně. Připravil jediný gól. Roman Polom a Filip Zorvan nehodnoceni.

STUPNICE: 10 – nejlepší, 1 – nejhorší