Do podzimních bojů nejvyšší fotbalové soutěže již nadějný hradecký středopolař Filip Zorvan nezasáhne. Z boje o základní sestavu ho vyřadilo zranění, které si přivodil na jednom z tréninků.

Nyní se připravuje individuálně a vyhlíží plnou tréninkovou zátěž. Trápí ho zlomenina zánártní kůstky. Věří však, že do zimní přípravy nastoupí zcela zdráv a plný sil.

Již dlouho jste mimo hru. Můžete popsat, jak a kde ke zranění došlo?
Přibližně před měsícem mě nešťastně zranil spoluhráč, skončil jsem se zlomeninou zánártní kůstky. Stalo se to na tréninku při jednom ze soubojů. Ze začátku to nevypadalo tak vážně, ale bohužel to skončilo zlomenou nohou.

Jak probíhá vaše rekonvalescence?
Rekonvalescence se bohužel pozastavila. Když jsem se pomalu vracel na hřiště, přišly další drobnější šrámy, tělo na to asi ještě nebylo připravené. Doufám, že se dá rychle do pořádku.

Co říkají na vaše zranění odborníci?
Hodně mi pomáhá naše fyzioterapeutka Eva Beranová. Radí mi, jaké cviky mám dělat, abych byl brzo zdráv, za což jí moc děkuji. Škoda, že nemáme v klubu kondičního trenéra, s kterým bych se připravoval každý den.

Jaká je vaše tréninková náplň a účastníte se společných tréninků?
V součastné době se připravuji pouze individuálně v posilovně. Každý den jsem s klukama v kabině, doufám, že i brzo na hřišti.

Kdy se můžou fanoušci tešit na váš návrat?
Původně jsem chtěl stihnout poslední utkání juniorských týmů Hradce a Sparty, ale to se nepodařilo. Proto musím přiznat, že budu rád, když se uzdravím a do zimní přípravy nastoupím v plné síle.

Čekání je nekonečné, kdo je v tomto období vaší největší oporou?
Mojí největší oporou je jednoznačně rodina. Ta mi pomáhá vždy nejvíce a je se mnou v lepších i horších časech. Samozřejmě i kamarádi a spoluhráči, kterým za všechno děkuji.

Co říkáte na výkony Votroků a výsledky hradeckého týmu?
Na začátku se nám zadařilo, možná až nad očekávání. Bohužel se nám pak nepovedlo pár zápasů a všichni nás začali, až zbytečně, odsuzovat. Poslední kola se nám ale povedla a kluci zahráli výborně i proti Spartě. Doufám, že kluci ještě nějaké body přidají i v posledním zápase v Jablonci a uděláme si do jara dobrou výchozí pozici.

Je to naražené, mysleli si o zlomené kůstce
Hradec Králové - Záložník fotbalového Hradce Králové Filip Zorvan samozřejmě nejprve řešil své zranění s klubovým lékařem. První rentgenový snímek neukázal přes otok zlomeninu. Domnívali se, že jde o naraženinu.
„Přes bolest jsem odehrál zápas za juniorský tým," vzpomíná zraněný hráč.
Potom podstoupil další vyšetření, které odhalilo zlomeninu sezamské kůstky (drobné kůstky ve šlachách). „Nohu jsem měl tři týdny zafixovanou pomocí sádry, zlomenina se zhojila," popisuje.
Nyní se konečně může na doporučení lékařů postupně zapojit do tréninku, avšak tréninkové dávky musí konzultovat s fyzioterapeuty.

Helena Pondělíčková