Hradecký fotbal?
Sdělte svůj názor
Fotbaloví fanoušci! Vyjádřete své názory na téma „Stav hradeckého fotbalu“. Nejzajímavější postřehy a komentáře zveřejníme. Příspěvky zasílejte na adresu: sport.vychod@denik.cz

Jak se k závážnému rozhodnutí, které může výrazně ovlivnit budoucnost klubu, staví MARTIN SOUKUP, jeden z členů představenstva fotbalové klubu a také zastupitel města Hradec Králové, které je zároveň stoprocentním vlastníkem fotbalové oddílu?

Jste pro koupi licence od Čáslavi? A znáte názor ostatních zastupitelů města?
Neznám názor zastupitelů, věci jdou rychle a tato věc se ještě nedostala aktuálně „na stůl“. Udělat takovou věc je v kompetenci představenstva (v závislosti na výši ceny), v tomto konkrétním případě pak Rady města v působnosti valné hromady. Ale právě v této věci nejde jen o akt koupě licence, ale o dlouhodobý směr ve vývoji klubu, o provozní náklady, o stadion. Kdybychom hráli na špici druhé ligy, měli hotový stadion a ne jen dočasnou výjimku, měli ochozy plné diváků, neváhal bych. Fotbal v Hradci by si to zasloužil. V této konkrétní situaci podle mého názoru ještě nedozrál čas.

Klub se momentálně pohybuje ve spodních patrech druhé ligy, po sportovní stránce na nejvyšší soutěž zřejmě nemá a reálně hrozí, že by za rok mohl sestoupit. Nebyly by to zbytečně vyhozené peníze?
Takový „obchod“ má smysl v případě, že máte všechno, jen ne tu kapičku štěstí, která vám unikla. A také dlouhodobou smlouvu s finančním partnerem… Jinak z toho může být jen ostuda.

Tušíte, kolik by odkup licence stál? V kuloárech se hovoří až o částce 20 milionů korun.
Těžko se k tomu vyjádřit, protože oficiální obchodní jednání ještě ani nezačala a vše je v běhu… Ale mohu říci, že uvedená suma je hodně nadnesená.

Generální ředitel FC Hradec Králové Richard Jukl se v médiích vyjádřil, že v případě dohody s Čáslaví by klub musel vstoupit do jednání s městem a zažádat o finanční podporu. Jednalo by se o půjčku? Pokud ano, tak jaký charakter by půjčka měla?
Klub má dostatek vlastních zdrojů a o půjčce se zatím nehovořilo.

Všesportovní stadion není vyhovující pro I. ligu. Zřejmě by muselo dojít k dalším nákladným úpravám… Není lepší „počkat“, až se postaví nový stadion?
Byla by to každopádně velmi složitá kombinace výjimek a technických opatření. Náš Všesportovní stadion má výjimku fotbalového svazu. Bez ohledu na tento obchod zvažujeme o zatraktivnění divácké tribuny. Nový stadion by měl být podle posledních informací do tří let, pokud vše půjde dobře.