Fotbalisté Hradce Králové remizovali v utkání 19. kola první ligy na trávníku Příbrami 0:0. „Votroci“ nedokázali navázat na týden staré vítězství nad vedoucí Spartou a na jaře poprvé neskórovali. Naopak domácí na jaře ještě nevstřelili ani gól.

Na stadionu U Litavky byl k vidění vyrovnaný zápas. Po necelých dvaceti minutách  Černý trefil hlavou břevno.

Poté už byli na hřišti více aktivní domácí. Po rohovém kopu Pilíka hlavičkoval Krejčí a Poděbradský odvrátil balon až na brankové čáře. Ihned nato vyslal tvrdou ránu Krbeček, jenže Koubek brilantně vyškrábl míč za koncovou čáru.

Po přestávce se hrál ofenzivní fotbal. Po pěti minutách  Černý přestřelil zcela odkrytou branku. Hned na to ho napodobil Fukal, který také z velice dobré pozice o pár centimetrů minul horní tyčku.

V závěru ve velké šanci hlavičkoval Dvořák z metru přímo do rukavic Hrušky. V poslední velké možnosti si dal Krejčí málem vlastní gól, ale Hruška míč vytáhl nad břevno.

Hradecký trenér Václav Kotal byl po zápase na rozpacích a litoval nevyužitých šancí.

„Bylo to podobné utkání jako na podzim doma. Tehdy jsme měli také spoustu šancí a Příbram nás potrestala jednou akcí. Získali jsme sice kladný bod, ale podle mého jsme spíše dva body ztratili. Jestliže nejsme schopní proměnit takové šance jako na začátku druhého poločasu, tak se pak celý zápas klepete, jestli se soupeři něco povede,“ uvedl zklamaně.

Kotal byl spokojen s tím, že Hradec žádný gól nedostal, nicméně sám nevěděl, proč jeho tým nevyužil žádnou šanci.

„Bod nám musí stačit, protože jsme se nedokázali v útoku prosadit. Jsem rád, že jsme neinkasovali, protože kdyby soupeř potrestal některé naše chyby, tak jsme mohli odjíždět s brekem. Takových šancí, co jsme si vytvořili tady, jsme nikdy předtím neměli,“ dodal.

Domácího trenéra Davida Vavrušku mrzelo, že branky nepadaly. „Je to o kvalitě hráčů, kteří se do šancí dostanou. Když tu kvalitu nemá ani Hradec a ani my, tak to místo 2:2 skončí 0:0. Je to smutné, ale nedá se s tím nic dělat,“ řekl.

Oba trenéři se shodli, že na horším terénu chybělo v koncovce i štěstí. „Nechci hráče v žádném případě omlouvat, ale na takto tvrdém trávníku to není snadné,“ řekl Kotal. „Když jsem viděl, kolik je ve vápně hlíny, tak se ani nedivím,“ doplnil ho Vavruška.

Příbram - Hradec 0:0

Fakta – rozhodčí: Paták – Lhoták, Zeman. Žluté karty: Bašič, Štochl (oba Příbram). Diváci: 2257.
1. FK Příbram: Hruška – Štochl, Hejda, Krejčí, Divíšek – Mareš, Pleško (79. Kraus), Kdolský, P. Pilík (64. Papšys) – Krbeček (55. Bašič), Bernardo. Trenér: Vavruška.
FC Hradec Králové: Koubek – Plašil, Fukal, Pávek – Poděbradský, Hochmeister, Dvořák, Zelený – Černý, Mrázek (89. Malinský), Štěpán (84. Holeš). Trenér: Kotal.

Hvězda zápasu

Brankář Příbrami ALEŠ HRUŠKA. Hradecké střelce udržel několika skvělými zákroky na uzdě. Jednou mu pomohlo břevno. Domácí mu mohou děkovat za to, že neprohráli.

Moment zápasu

NEPŘESNÉ HLAVIČKY. Po dvaceti minutách hry střílel hlavou hradecký  Černý, ale jeho zakončení zastavilo břevno. V závěru zase Dvořák z metru trefil hlavou míč  jen do gólmana Hrušky.