Dvanáctka mužstev už hrála o body, Hradec nikoliv. Pro „votroky" startuje Fotbalová národní liga až dnes. A hned vážným testem na půdě jednoho ze spolufavoritů soutěže – FC MAS Táborsko (17.00)! Východočeši dnes vstupují na cestu, po které by chtěli dokráčet zpátky do první ligy.

Klid v přípravě vydržel v Hradci Králové do minulé soboty. Dvě generálky na ostrý start FNL přinesly pod „lízátka" hustou náladu.

Ostudná prohra 1:4 v Chrudimi, a především děsivý výkon většiny aktérů, vylekal nejen optimistické příznivce, ale zaskočil i kouče Bohuslava Pilného. Ten dokonce přiznal, že byl odhodlán prosadit na klubu radikální přístup k borcům, kteří v Chrudimi vypadali nejotřesněji. Nakonec hráči dostali jen výstrahu. Druhý „generálkový" zápas proti arabskému celku Fujairah SC skončil 1:1. Ani tady Hradec nezářil…

„Každý má šanci na opravu. Všechno podstatné z obou utkání jsme si ukázali a hráčům naše připomínky sdělili. Už jim to nehodlám předhazovat, musíme koukat dál. Na některých byla už na prvním tréninku znát velká snaha trapas odčinit. Neděláme z toho vědu. Pokud se to ale bude opakovat, je to problém," pravil v rozhovoru pro Deník Bohuslav Pilný.

Bude zajímavé sledovat, jak se dnes „votroci" vyrovnají s tlakem, kteří si na sebe sami po „černé sobotě" vytvořili. 
A také jak Pilný poskládá základní sestavu.

Nejvíce otazníků leží v tříčlenné ofenzivní záložní linii. Trenérský štáb má hned několik variant, jak středovou řadu poskládat. Jistotu má Daniel Trubač, zřejmě i Igor Súkenník, jemuž svědčí spolupráce s bekem Tomášem Holešem.

Pak se nabízejí dvě varianty – buď  s Adamem Vlkanovou na místě „podhrota" s tím, že na kraj se přesune Trubač.

Druhou možností, překvapivější vzhledem k výkonům v přípravě, by bylo zařazení Tomáše Malinského na kraj. V tom případě by vypadl 
Vlkanova a Trubač by zamířil na post pod útočníkem, zřejmě Janem Pázlerem.

„K sestavě se nechci vyjadřovat. Něco v hlavě mám, ale víceméně pořád platí, že na třech místech máme otazníky," pronesl Pilný dva dny před utkáním.

Táborsko v prvním kole remizovalo 1:1 v Ústí nad Labem, když o výhru přišlo až v 82. minutě. „Proti Hradci nemůžeme zopakovat výkon, který jsme předvedli v Ústí ve druhé půli. Všichni hráči to vědí, všem je to jasné," prohlásil domácí trenér Petr Frňka, který zápas „votroků" s Fujairah SC viděl na vlastní oči a na mobilní telefon si natáčel standardní situace.

„Hradec je favoritem soutěže, určitě chce zpátky do první ligy. Myslím si, že úplně nový tým to není, jak se píše. Řada hráčů v Hradci zůstala, mají starty v první lize," říká Frňka.

Východočeši chtějí na trávníku Táborska uspět a zničit pomalu se utvářející komplex. V poslední druholigové sezoně 2013/14 prohráli s Jihočechy oba zápasy.

„Táborsko máme nastudované. Viděli jsme ho ve třech zápasech. Je to tým, který je strašně dlouho pohromadě, dělají jen malé změny. Mají fotbalově šikovné hráče, celkově jde o hodně solidní tým. To nic nemění na tom, že chceme uspět," neopomene zdůraznit Bohuslav Pilný.

Táborsko – Hradec Králové, sobota od 17.00. Pravděpodobné sestavy – Táborsko: Toma – Hovorka, Mráz, Cíferský, Hanzlík – Šiml – Ciku, Nešický, Javorek, Džafič – Slepička. Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Krmaš, Nosek, Mareš – Černý, Schwarz – Súkenník, Vlkanova, Trubač – Pázler.