V zápase starších dorostenců měla Tescoma v prvním dějství více ze hry. Zlepšený výkon „votroků“ po přestávce však změnu skóre nepřinesl, a tak se zrodila jejich první porážka v tomto ligovém ročníku. Svěřenci trenéra Kratochvíla si naopak za kvalitní výkon odvezli domů všechny body po výhře 3:2.

STARŠÍ: Tescoma Zlín – FC Hradec Králové 2:0 (2:0). Branky: 2. Bublák, 26. Grygar. FC Hradec: Holý – Žák, Klouda, Kábrt, Ramba – Kudláček (52. Chromek) – Pártl, Voltr (60. Vlček), Musil (25. Frňka), Braun – Korba.

Domácí, kteří byli před sobotním zápasem v čele tabulky, chtěli své postavení dobrým výkonem potvrdit. První poločas se také odehrál zcela v jejich režii. Již ve 2. minutě se k odraženému míči dostal Bublák a střelou ze třiceti metrů překvapil brankáře Holého, který se za míčem jen ohlédl – 1:0.

Jihomoravany rychlý gól evidentně povzbudil, rychlou kombinací si dokázali vytvářet další šance a navíc byli patřičně důrazní v osobních soubojích. Ve 26. minutě zahrávali rohový kop, ve vápně zůstal zcela neobsazený Grygar, jenž pohodlně poslal míč do sítě – 2:0. „Votroci“ byli v první půli hodně zakřiknutí a domácí branku nijak vážně neohrozili.

Důrazná domluva o poločasové přestávce hostům přece jen pomohla. Svěřenci trenéra Prokopce začali hrát mnohem aktivněji a v 55. minutě byli blízko ke kontaktnímu gólu. Po rohu Pártla hlavičkoval nebezpečně Klouda a domácí gólman Hanzlík míč s problémy nadvakrát chytil.

V 71. minutě se před domácí brankou ocitl Frňka, ale jeho pokus stačil strážce zlínské branky vyrazit. Osm minut před koncem střílel ze dvaceti metrů Braun, míč však proletěl jen těsně vedle levé šibenice. Vedoucí tým soutěže se v těchto fázích snažil hlavně neinkasovat, což se podařilo. Z několika brejkových situací si vypracoval i dvě nadějné šance, ale bez gólového vyjádření.

Luboš Prokopec, trenér FC Hradec Králové: „První poločas jsme doslova prohospodařili. Soupeř byl po všech stránkách lepší, my si vlastně nic nevytvořili. Zlepšení přišlo ve druhé půli, bohužel, skórovat se nám nepodařilo. Ale pokud chceme v nejvyšší soutěži uspět, musí hráči v každém zápase makat celých devadesát minut a ne pouze jeden poločas. Výhra Zlína byla naprosto zasloužená. Myslím, že jeho hráči potrápí ještě další kvalitní mužstva.“

MLADŠÍ: Tescoma Zlín – FC Hradec Králové 2:3 (1:2). Branky Hradce: 15. a 47. Hodas, 34. Zelený. FC Hradec: Martinovský – Štěpán, Petrášek, Hock, Zelený – Dvořák, Doležal, Hodas (66. Kopáč), Krolop – David (55. Tichý), Hofman (49. Faltus, 80. Nágl).

Jaroslav Kratochvíl, trenér FC Hradec Králové: „Herní kvalitu z minulého utkání jsme tentokrát proložili i úspěšným zakončením. Po zásluze vezeme tři body. V průběhu zápasu jsme vedli 1:0 a 3:1. Domácí sice sedm minut před koncem snížili na rozdíl jediné branky, ale díky velké bojovnosti a obětavosti celého kolektivu jsme žádné další drama nepřipustili. Věřím, že podobný výkon zopakujeme v sobotu v domácím zápase s Bohemians.“