Ve sportovní hale Gymnázia Pardubice v Dašické ulici se odehrálo mezikrajské finále Zimní halové ligy 2017/18 v kategorii U-11. Tento turnaj se hraje ve spolupráci Komisí mládeže Královéhradeckého a Pardubického KFS a letos se uskutečnil už popáté.

Hrálo se dvoukolově systémem každý s každým 1x 12 minut. K vidění byly zajímavé souboje nejlepších výběrů OFS z Královéhradeckého a Pardubického KFS i velmi dobré individuální výkony. Výběr OFS Hradec U-11 nakonec obsadil nepopulární „bramborovou“ příčku.

Výsledky OFS Hradec v 1. kole: – OFS Rychnov 1:8 (Šolc), – OFS Ústí n. O. 0:5, – OFS Chrudim 1:5 (Zeman); ve 2. kole: – OFS Rychnov 2:1 (Pašek, Filip), – OFS Ústí n. O. 0:4, – OFS Chrudim 4:4 (Šolc 2, Filip, Schober).

Konečná tabulka:
1. OFS Ústí n. O. 6 4 1 1 16:4 13
2. OFS Rychnov 6 4 0 2 19:9 12
3. OFS Chrudim 6 1 2 3 15:18 5
4. OFS Hradec 6 1 1 4 8:27 4

Soupiska výběru OFS Hradec U-11: Jakub Sciskala, Oliver Jelínek, Matěj Pašek (Třebeš), Filip Schober (Malšova Lhota), Matyáš Šmarda (Předměřice), Jakub Filip (Nový Hradec), Michal Šolc (Černilov), Marek Lokvenc (Olympia Hradec), Ondřej Zeman (Vysoká).

Jan Vrabec, Stanislav Strýhal a Martin Zbořil, trenéři OFS HK U-11: „První kolo se nám nepovedlo. Vždy jsme zaspali začátek, soupeř toho snadno využil a každé naše zaváhání potrestal gólem. Chvílemi jsme působili odevzdaným dojmem, jako kdybychom byli poprvé na hřišti. Do 2. kola jsme šli s tím, že nemáme co ztratit a můžeme se jen zlepšit. To se nám podařilo hned v zápase s OFS Rychnov a po tuhém boji jsme si připsali vítězství 2:1. Ale vzápětí s OFS Ústí n. O. jsme opět zaspali začátek a vše bylo jako v 1. kole. Na soupeře jsme nestačili a odešli s debaklem 0:4. V posledním střetnutí s OFS Chrudim jsme brali bod za remízu 4:4. Turnaj nám ukázal plno nedostatků i chyb. Doufáme, že si kluci vezmou z toho ponaučení a začnou pracovat na jejich odstranění. Zároveň jim chceme poděkovat za reprezentaci OFS Hradec v zimní halové lize a popřát mnoho úspěchů do dalších sezon.“

Lubomír Douděra